Pasowanie

Dnia 18 listopada 2010roku odbyło się uroczyste pasowanie dzieci klasy I na uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie.
Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu pierwszaków. Na początku milusińscy zaprezentowali się w tańcu.
Aby zostać prawowitymi uczniami naszej szkoły, dzieci musiały przejść przez kilka prób. Świetnie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek, recytacją wierszy, zręcznością i sprawnością. Wykazały się również dobrą znajomością zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym oraz zasad panujących w klasie i w szkole.

" My się szkoły nie boimy, choć i praca czeka nas.
Śmiało do niej dziś wkroczymy, bo nauki nadszedł czas.
Nauczymy się literek, potem czytać, pisać też
I będziemy mogli sami już przeczytać każdy wiersz.
Nauczymy się też liczyć i poznamy cały świat.
Będzie czas i na zabawę- każdy więc jest dzisiaj rad".

Celem ostatniej próby było przygotowanie dzieci do tego, że w szkole bywa różnie. Oprócz uśmiechu i radości, zdarzają się również drobne i większe niepowodzenia. Czasem trzeba je przełknąć jak kwaśną cytrynę i iść dalej. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem wypijając jednym haustem sok z cytryny, bez skrzywienia się. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniały medal uśmiechu.

Po prezentacji swoich umiejętności pierwszaki zwróciły się do Pani Dyrektor z prośbą:

"Pani Dyrektor, wiemy to już sami,
że od dziś będziemy prawdziwymi uczniami.
Wiemy też, że tu nie chodzi o lanie,
więc bardzo prosimy o pasowanie".


Wreszcie nastąpiła długo oczekiwana część oficjalna uroczystości. Dzieci złożyły ślubowanie o następującej treści:

" My uczniowie klasy pierwszej
Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie
ślubujemy być pilnymi i wzorowymi uczniami,
dobrymi kolegami,
obiecujemy godnie reprezentować
dobre imię naszej szkoły,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom".


Po ślubowaniu Rodzice pierwszaków przekazali symboliczny ołówek Pani Dyrektor i poprosili o pasowanie nim swoich pociech. Obiecali jednocześnie, że dołożą wszelkich starań, aby ich dzieci były dumą szkoły.
Podczas aktu pasowania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne potwierdzające przynależność do społeczności szkolnej.


Na zakończenie uczniowie przyjęli życzenia, drobne upominki od Pani Dyrektor, Rady Rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek.


Wychowawca klasy I Barbara Ansel składa podziękowania dla Rodziców uczniów klasy pierwszej za włączenie się w organizację uroczystości, a szczególnie przygotowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci klas I i II oraz nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły.


Tego dnia uczniowie klasy I gimnazjum ponowili swoje przyrzeczenie systematycznej i rzetelnej pracy oraz godnego reprezentowania szkoły, które będzie im przyświecało podczas ostatnich lat edukacji z Gimnazjum w Korlinie.