Podaruj nam 1%

HomeRealizowane projektyIndywidualizacja nauczania

Indywidualizacja nauczania

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo "RAZEM" w Korlinie
realizuje projekt

"Wsparcie procesu indywidualizacji nauczania w Zespole Szkół Społecznych w Korlinie"

Projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, skierowany jest do uczniów i uczennic klas I- III szkoły podstawowej, którzy w kolejnych dwóch latach szkolnych(2011/2012-2012/2013) będą objęci dodatkowymi zajęciami: logopedycznymi, wyrównawczymi, ogólnorozwojowymi, rozwijającymi umiejętności matematyczno- przyrodnicze i artystyczne oraz gimnastyki korekcyjnej.
Projekt przyczynia się również do wzbogacenia wyposażenia szkoły o nowoczesne pomoce dydaktyczne niezbędne do prawidłowej realizacji założeń nowej podstawy programowej.

Zajęcia edukacyjne z uczniami i uczennicami prowadzą Panie Barbara Ansel i Edyta Stachowska.
Uczestnicy zajęć podczas cotygodniowych regularnych spotkań:

  • przygotowują scenki
  • wykonują prace artystyczne
  • korygują zaburzenia mowy i wady postawy
  • ćwiczą, trenują i doskonalą swoje umiejętności i talenty.

 

 


Oto kilka informacji o działaniach realizowanych podczas zajęć:

Z wizytą w przedszkolu i oddziale przedszkolnym

Dnia 23 listopada 2011r. dzieci z klasy II i III , w ramach zajęć artystycznych, odwiedziły Milusińskich z przedszkola i oddziału przedszkolnego. Zaprezentowały tam swoje aktorskie i wokalne umiejętności w przedstawieniu pt.: "Co słychać w lesie?".
We wspaniałych własnoręcznie wykonanych strojach i maskach zaprosiły zebranych do leśnej krainy i w obrazowy sposób ukazały świat zwierząt żyjących w lesie.

Pani Jesień (w tej roli uczennica kl.II Zuzanna Kasińska), główna bohaterka spotkania, pożegnała się z dziećmi słowami :

"Kochane dzieci, wszystko Wam już powiedziałam,
Na mnie już czas, wrócę do Was za rok.
Pamiętajcie o ptakach i leśnych zwierzętach,
Dokarmiajcie je zimą! Do widzenia".

Widownia żywo reagowała na popisy uczniów. Brała aktywny w udział w inscenizacji poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania, zbiorową recytację znanych wierszy Jana Brzechwy. To była ciekawa forma przekazu informacji.

 

Maluszki zapoznały się z trybem życia niektórych zwierząt, dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do ciężkiej pory roku. Przyrzekły, że będą dbać o zwierzęta podczas mroźnej zimy.

Mali artyści już mają pomysł na kolejne widowisko, tym razem o tematyce zimowej.
Barbara Ansel, prowadząca zajęcia, dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i masek.

Zajęcia dla uczniów klas młodszych

Podczas realizacji zajęć dodatkowych w ramach projektu "Wsparcie procesu indywidualizacji nauczania w Zespole Szkół Społecznych w Korlinie" Pani Barbara Ansel prowadzi z uczniami i uczennicami wiele ciekawych działań. Zajęcia są realizowane dzięki przystąpieniu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi "Razem" w Korlinie do realizacji projektu systemowego, dofinansowanego w ramach Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty/ Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Podczas zajęć artystycznych powstały śliczne kartki bożonarodzeniowe. Na zajęciach ogólnorozwojowych, w tym manualnych Oliwia i Partycja pracują w dobrych nastojach. Innym razem uczniowie i uczennice poznają proste zabiegi związane z oszczędzaniem wody w życiu codziennym.

Oto kilka chwil z zajęć ujętych w kadrze fotograficznym:

 

 

Poprawiono: piątek, 26, październik 2012 08:38

Cytat dnia

Jaki uczeń, taki obywatel.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates