HomeRealizowane projektyUtworzenie CKiS

Utworzenie Centrum Kultury i Sportu w Korlinie

Projekt "Utworzenie centrum kultury i sportu w Korlinie" realizowany jest w ramach Programu Współpracy Gminy Postomino z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2010. Polega na przeprowadzeniu działań zachęcających do pożytecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Zadanie jest realizowane na bazie Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie. ZSS prowadzi bibliotekę, której działalność skierowania jest głównie do dzieci i młodzieży uczestniczącej do szkoły. Dla wzmocnienia potencjału szkoły oraz wartości tego miejsca dla lokalnej społeczności konieczne jest rozszerzenie działalności biblioteki, które zapewnia dostęp do zasobów bibliotecznych osobom dorosłym, młodzieży ponadgimnazjalnej oraz uatrakcyjni księgozbiór w pozycje poza obowiązkowym kanonem lektur.

W ramach zadania biblioteka została wyposażona w literaturę dziecięcą, młodzieżową oraz dla osób dorosłych. Na zasób składają nowości wydawnicze, pozycje cieszące się popularnością wśród czytelników, kolorowe czasopisma.

W ramach drugiego zadania ok. 10- osobowa grupa mieszkańców będzie uczestniczyć w zajęciach na basenie w Jarosławcu oraz w zajęciach aerobiku w ZSS w Korlinie. W ramach zajęć na basenie odbędzie się 9 spotkań- aerobik w wodzie jako ciekawa i atrakcyjna forma poprawy kondycji fizycznej. Kontynuacją tych zajęć będzie aerobik prowadzony 1 raz w tygodniu w pomieszczeniach szkoły.

Aerobik w szkole organizujemy w środy od 16.00 do 17.00. Instruktorem jest Pan Ireneusz Topoliński.

Poprawiono: piątek, 26, październik 2012 08:39

Prawdziwa nauka zaczyna się tam, gdzie Google nie zna odpowiedzi.