HomeO przedszkolu

dzieci 5

Powrót do aktywności zawodowej po urlopie rodzicielskim jest zwykle bardzo trudny dla rodziców. Najważniejszą sprawą w takiej sytuacji jest znalezienie odpowiedniej opieki dla dziecka, dlatego nasza placówka, położona w małej miejscowości, jest wprost wymarzonym miejscem dla rodziców i dzieci rozpoczynających swoją przygodę z przedszkolem.

Społeczne Przedszkole mieści się w budynku Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie i posiada dwie przestronne, widne sale dydaktyczne wyposażone w atestowane meble, zabawki, pomoce dydaktyczne, kąciki zainteresowań dostosowane do wieku dzieci. Przedszkolny plac zabaw i ogródek warzywno-kwiatowy są niewielkim, ale atrakcyjnym miejscem do radosnych zabaw dzieci na świeżym powietrzu.

Przedszkole zapewnia opiekę nad dziećmi w wieku od 3 do 6 lat prowadząc nieodpłatną działalność wychowawczo – dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego w wymiarze 5 godzin dziennie. Kameralne grupy, wiele atrakcyjnych zajęć, a co najważniejsze, profesjonalna i miła kadra, sprawiają że dzieci czują się tu bezpiecznie, a rodzice są spokojni.

W naszym przedszkolu jest dużo radości, ciepła i uśmiechu. Uczymy miłości do piękna i różnorodności. Przygotowujemy do życia w wielokulturowym świecie, dbamy o wszechstronne wychowanie, jesteśmy po to, by pomagać, prowadzić, wspierać, inspirować i wskazywać. Zapoznajemy dzieci z muzyką współczesną i klasyczną, dziełami sztuki, kształtujemy poczucie estetyki. Naszym celem jest poznanie dziecka, jego zdolności, zainteresowań i potrzeb.

Wiedza ta pozwala nam rozwijać potencjał wychowanków i doskonalić ich talenty. Rodzice współuczestniczą w organizowaniu edukacji przedszkolnej.

Poprawiono: wtorek, 23, kwiecień 2024 10:05