HomeŚwietlica

Świetlica

Echo niesie, co PWD w Korlinie dzieje się

fotka 12

W Placówce Wsparcia Dziennego w Korlinie nie ma chwili nudy. Miesiąc czerwiec powitał dzieci świetną zabawą. Z okazji Dnia Dziecka uczestnicy integrowali się podczas zabaw przy ognisku oraz nauce piosenek o tolerancji dzieci na całym świecie. Realizowano cele kampanii ,, Postaw na rodzinę" poprzez rozmowy z dziećmi o sile rodziny, okazywaniu uczuć i prowadzeniu szczerych rozmów z członkami rodzin. Dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne, które umieściły na gazetce uzupełniając ją wymyślonymi hasłami.

Poprawiono: wtorek, 21, czerwiec 2022 17:39

Czytaj więcej: Echo niesie, co PWD w Korlinie dzieje się

Mniszek lekarski a mlecz

mlecze 1

Podczas zajęć świetlicowych, uczniowie naszej szkoły zgłębili tajniki przyrody i wiedzą już, że mniszek lekarski często potocznie, ale błędnie jest nazywany mleczem. To dwie różne rośliny. Nazwa „mlecz" jest w polskim nazewnictwie botanicznym zastrzeżona dla roślin z rodzaju Sonchus. Mniszek lekarski jest ziołem jadalnym i leczniczym, rośnie dziko w całej Europie, w Azji i w obu Amerykach - najczęściej przy drogach, na łąkach, w zaroślach oraz jako chwast.

Poprawiono: poniedziałek, 23, maj 2022 12:42

Czytaj więcej: Mniszek lekarski a mlecz

W Świetlicy Środowiskowej w Korlinie zawitały motyle !

sw 1

Młodzi pasjonaci prac plastyczno - technicznych wzięli udział w warsztatach poświęconych sztuce składania papieru. Podczas tworzenia swoich małych dzieł wykazali się dużą cierpliwością, precyzją działania oraz zaangażowaniem. Prawie każdy z uczestników wykonał kilka motyli, które wprawiły w zachwyt obserwatorów. Przepiękne motyle zostały wyeksponowane w sali i zdobią ją po dzień dzisiejszy.

Poprawiono: środa, 18, maj 2022 09:58

Czytaj więcej: W Świetlicy Środowiskowej w Korlinie zawitały motyle !

Kwietniowe prace świetlików

kwietniowe 2

Poprawiono: piątek, 13, maj 2022 12:26

Czytaj więcej: Kwietniowe prace świetlików

Na skrzydłach wyobraźni

swiet 5

Poprawiono: poniedziałek, 21, marzec 2022 07:50

Czytaj więcej: Na skrzydłach wyobraźni

Legozabawy

lego 1

Poprawiono: poniedziałek, 21, marzec 2022 07:51

Czytaj więcej: Legozabawy

Podziękowanie

lego2

 "Ktokolwiek potrafi dawać z siebie jest bogaty."
– Erich Fromm

Serdecznie dziękuję Państwu Julicie i Marcinowi Karowskim za okazaną życzliwość i przyjazną dłoń, która nas wsparła w pracy podejmowanej dla dobra dzieci z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie. Ofiarowane maleńkie klocki lego wypełniły ogromną radością serduszka naszych wychowanków. Cieszę się, że są Państwo częścią naszego zespołu.

Poprawiono: poniedziałek, 14, marzec 2022 16:36

Czytaj więcej: Podziękowanie

Na Świetlicy Środowiskowej w Korlinie nie można się nudzić!

2

W lutym działania na zajęciach świetlicowych ukierunkowane były na organizację uczniom czasu wolnego podczas ferii. Dzieci uczestniczyły w grach planszowych
i zabawach ruchowych, doskonaliły swoje umiejętności interpersonalne, kształtowały umiejętność radzenia sobie z porażką. Podczas pobytu chętnie rozwijały uzdolnienia artystyczne. Wykonały prace rękodzielnicze wykazując się przy tym dużą cierpliwością, dokładnością oraz pomysłowością. W ramach działań profilaktycznych odbyła się pogadanka na temat pozytywnych cech charakteru oraz pozytywnych emocji. Podsumowaniem tego zagadnienia było wykonanie ,, Drzewa Dobrych Uczynków"
- pracy plastycznej w formie plakatu.

Poprawiono: piątek, 25, luty 2022 14:44

Czytaj więcej: Na Świetlicy Środowiskowej w Korlinie nie można się nudzić!

Na skrzydłach wyobraźni

skrzydla 1

Poprawiono: wtorek, 22, luty 2022 08:37

Czytaj więcej: Na skrzydłach wyobraźni

Karnawałowo

laleczki makramowe

W zimowym okresie, odbyły się w naszej świetlicy warsztaty, na których wykonywaliśmy różne ozdoby i upominki. Niektórzy, zdążyli je zrobić jeszcze przed świętami, inni natomiast przygotowali własnoręcznie upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wykonywanie prac plastycznych różnorodnymi technikami bardzo dobrze wpływa na rozwój małych rączek.

Poprawiono: wtorek, 22, luty 2022 08:34

Czytaj więcej: Karnawałowo

Strona 1 z 2

Free business joomla templates