HomePrzedszkoleSupersmyki w bibliotece

Supersmyki w bibliotece

biblio 1

29 kwietnia b.r. Supersmyki z Oddziału Przedszkolnego w Korlinie były na wycieczce w Bibliotece Publicznej w Postominie w celu poznania jej jako miejsca przyjaznego, kolorowego, ciekawego i bezpiecznego oraz pogłębienia zainteresowania słowem pisanym. Nasze dzieci z zerówki odkryły już polskie litery i w większości interesują się czytaniem. Zatem... zgodnie z powiedzeniem "czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci", warto przybliżyć dzieciom świat książki po to, aby dzięki nim poznawały tysiące światów, w które mogą się zagłębić, rozwijać swoją wyobraźnię i gromadzić wiedzę na różne tematy. W bibliotece był czas na poznanie nowego miejsca, wysłuchanie pięknej literatury polskiej oraz zabawę plastyczną. Supersmyki zobaczyły różnorodne ciekawe formy książek, w tym audiobooki.

Książka może stać się najlepszym przyjacielem dziecka jeśli ukażemy pożytki z niej płynące i uświadomimy, że każdy znajdzie w nich to co lubi. Dziękujemy Paniom: Renacie Zielonce i Justynie Piorunowskiej za każdorazowe ciepłe przyjęcie naszych dzieci i pomoc w zaszczepianiu miłości do korzystania ze źródeł wiedzy jakim są książki.

wychowawca
Barbara Kwiatek