HomePrzedszkoleDzień Rogalika

Dzień Rogalika

rogalik 1

Krasnoludki i Odkrywcy mogły dziś rozwijać umiejętności kulinarne. Zajęcia również miały na celu zwrócenie uwagi na czystość i higienę podczas przydządzania posiłków. Z pomocą pań przygotowały pyszne rogaliki.
Na zajęciach dzieci wysłuchały opowiadania o księżycu, który chciał zostać rogalikiem. Później odpowiadały na zadawane pytania dotyczące opowiadania. Poznały też składniki, z których powstaje ciasto. Zwijanie rogali nie sprawiło żadnego kłopotu naszym zdolnym przedszkolakom. Udaliśmy się do kuchni w celu upieczenia naszych pyszności. W całym przedszkolu unosił się zapach pieczonego ciasta, dzieci nie mogły się doczekać degustacji. Przedszkolaki zrobiły również rogalika z kartoników pociętych na kawałki ćwicząc przy tym motorykę małą. Ten rogalikowy dzień wypełniony był różnymi zadaniami i zabawami.

rogalik 1