HomeApel wielkanocny

Apel wielkanocny

DSC07766Tradycją naszej szkoły jest coroczne wystawianie montażu słowno-muzycznego, który pozwoli wszystkim zebranym przygotować się do owocnego przeżycia największego dla chrześcijan święta – Wielkanocy. Również w tym roku społeczność szkolna została wprowadzona w nastrój świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zmartwychwstanie Chrystusa jest podstawą naszej wiary i gwarancją naszego zmartwychwstania. Budząca się na wiosnę przyroda jest obrazem nowego życia, którym obdarza nas zmartwychwstały Chrystus, nadziei na lepsze jutro i wiary w zwycięstwo dobra nad złem, światła nad ciemnością, prawdy nad fałszem.

W tym roku w apelu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej. Faustyna Szymańska i Nel Sadowska, jako osoby prowadzące, sprawnie przedstawiły historię znaczenia krzyża począwszy od starożytności, a skończywszy na czasach współczesnych.

„Stał na polu samotny krzyż,
Nikt o niego się zbytnio nie troszczył.
On jednak wskazywał drogę wzwyż
I naukę miłości głosił.
Kto przeszedł obok krzyża choć raz
I na nim wzrok swój zawiesił,
Ten pomyślał: najwyższy już czas,
By swe życie miłością ulepszyć".

Przypomniały fragmenty Ewangelii według św. Jana, św. Łukasza oraz św. Mateusza. Recytacja wierszy w wykonaniu uczniów klasy III była przeplatana śpiewem pieśni wielkanocnych w wykonaniu uczniów klasy V i VI.

DSC07766

Na zakończenie przedstawienia wybrani uczniowie życzyli wszystkim dużo zdrowia, pokoju w rodzinie, błogosławieństwa Bożego oraz łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości.

Pani Dyrektor Grażyna Kozar złożyła także wszystkim zebranym wielkanocne życzenia: spokoju, miłości oraz czerpania wiele radości w spędzaniu świąt w gronie najbliższych.