HomeVeni, Vidi,Vici

Veni, Vidi,Vici

I miejsce dla teatru „Arlekin”

arlekin 3

Ogromną przyjemnością dla młodych aktorów z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie było wystąpienie podczas Gminnego Przeglądu Teatralnego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Uczniowie naszej szkoły czekali na ten moment dwa lata. 8 kwietnia 2022 r. grupa teatralna w składzie: Maja Włodarczyk, Nikola Lenczewska, Aleksander Czernikowski, Mikołaj Salabura, Artur Staszczak, Jakub Winiarski oraz Miłosz Stachowski stanęła wreszcie na scenie Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Młodzi ludzie, przygotowani przez Edytę Stachowską, zaprezentowali sztukę pt. „Każdy chce kochać". Spektakl opowiada o zdesperowanym zakochanym, który nie cofnie się przed niczym, by odzyskać swą wybrankę. Szczęśliwie ma także przyjaciela, który będąc człowiekiem opanowanym i wyzwolonym, znajduje rozwiązanie tej, wydawałoby się, dramatycznej sytuacji. Przedstawienie, choć porusza bardzo poważne kwestie, przesiąknięte jest sporą dawką humoru.

Poprawiono: czwartek, 14, kwiecień 2022 10:31

Czytaj więcej: I miejsce dla teatru „Arlekin”

Nasi uczniowie wyróżnieni w powiecie

recyt1 4

11 marca 2022 r. uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie wzięli udział w Małym Konkursie Recytatorskim w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Przegląd odbył się w Sławieńskim Domu Kultury. Naszą szkołę oraz gminę reprezentowali uczniowie zakwalifikowani podczas eliminacji gminnych, które miały miejsce tydzień wcześniej w Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Poprawiono: czwartek, 17, marzec 2022 07:31

Czytaj więcej: Nasi uczniowie wyróżnieni w powiecie

III miejsce dla Mai Włodarczyk w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na stalowych skrzydłach”

WłodarczykUczennica kl. VIII Społecznej Szkoły Podstawowej Maja Włodarczyk postanowiła spróbować swoich literackich sił i wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na stalowych skrzydłach", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach. Zadanie konkursowe polegało na tym, by napisać i przesłać niepublikowany i nienagradzany w innych konkursach wiersz, którego tematyka nawiązywała do lotnictwa lub lotników. Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy 4-6, II kategoria – klasy 7-8.

Poprawiono: poniedziałek, 06, grudzień 2021 15:26

Czytaj więcej: III miejsce dla Mai Włodarczyk w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na stalowych skrzydłach”

Wyróżnienia dla naszych uczniów w Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim

wyroznienie 1

Uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie wzięli udział Eliminacjach Powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego ARA, które odbyły się 29 maja 2021 r. w Darłowskim Ośrodku Kultury. W kategorii I-III szkołę reprezentowała Michalina Matyjek, IV-VI Miłosz Stachowski, VII-VIII Anastazja Czernikowska, Nel Sadowska oraz Faustyna Szymańska.

Poprawiono: czwartek, 03, czerwiec 2021 08:35

Czytaj więcej: Wyróżnienia dla naszych uczniów w Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim

Faustyna Szymańska Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. T. Różewicza

Faustyna2021

Recytacja to sztuka, a ten, kto się jej ima, niewątpliwie jest artystą. Takim mianem można określić uczennicę Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie Faustynę Szymańską, która zmierzyła się z twórczością niezwykle wymagającego pisarza- Tadeusz Różewicza. Faustynka wzięła udział w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. T. Różewicza właśnie, zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Radomsku i zakwalifikowała się do finału, który odbył się 24.04.2021.

Poprawiono: wtorek, 27, kwiecień 2021 08:11

Czytaj więcej: Faustyna Szymańska Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. T. Różewicza

Faustyna Szymańska Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Tadeusza Różewicza

IMG 2554 konkurs recytacji

Uczennice Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie- Anastazja Czernikowska, Magdalena Jurewicz, Nel Sadowska, Faustyna Szymańska- po raz kolejny popisały się swoimi recytatorskimi umiejętnościami. Tym razem wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Tadeusza Różewicza organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Radomsku. Dziewczęta musiały przygotować i zaprezentować wiersz i fragment prozy Mistrza oraz przesłać nagranie.

Poprawiono: środa, 21, kwiecień 2021 08:14

Czytaj więcej: Faustyna Szymańska Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Tadeusza Różewicza

Konkurs Języka Polskiego

IMG 2538-j.polski

Anastazja Czernikowska i Faustyna Szymańska reprezentowały szkołę w jeszcze jednym kuratoryjnym konkursie - Konkursie Języka Polskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Anastazja Czernikowska uzyskując tytuł finalistki.

Wielkie gratulacje dla naszych uczennic, jesteśmy dumni z osiągnięć dziewczyn. Gratulujemy również ich Rodzicom.

Poprawiono: piątek, 16, kwiecień 2021 21:26

Czytaj więcej: Konkurs Języka Polskiego

Wielki sukces uczennic Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie

IMG 2534- biologia

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty to jedne z najbardziej prestiżowych i trudnych sprawdzianów wiedzy i umiejętności, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od uczniów oraz przygotowującego ich nauczyciela dużego zaangażowania i wielu godzin pracy. Za ogromny sukces uznaliśmy więc zdobycie tytułu finalistek etapu rejonowego Konkursu z Biologii i zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego przez trzy nasze uczennice z klasy VIII: Anastazję Czernikowską, Magdalenę Jurewicz i Faustynę Szymańską.

Poprawiono: piątek, 16, kwiecień 2021 21:24

Czytaj więcej: Wielki sukces uczennic Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie

Zespół Szkół Społecznych w Korlinie

Rok szkolny 2008/2009
W związku z decyzją władz gminy o likwidacji Szkoły Podstawowej w Korlinie członkowie Stowarzyszenia "Razem" postanowili powołać do życia nową placówkę. Zarówno rodzice jak i pracownicy szkoły zadeklarowali chęć pomocy. 01 września 2008 roku na terenie gminy Postomino powstała nowa szkoła- Zespół Szkół Społecznych w Korlinie - która obejmowała Społeczną Szkołę Podstawową, Społeczne Gimnazjum (I klasa) oraz pierwsze i jedyne w gminie Przedszkole, które do 31. października 2009 było finansowane z programu operacyjnego "Kapitał Ludzki".

Nowopowstała placówka rozpoczęła swoją działalność pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo "Razem". Pierwszym Prezesem Stowarzyszenia został od wielu lat związany ze szkołą Pan Mieczysław Kułakowski. Nowy rok szkolny przywitało 74 uczniów i 30 przedszkolaków. Pracę podjęło 15 pracowników pedagogicznych i 7 pracowników niepedagogicznych. Dyrektorem placówki została Pani Grażyna Kozar.

Pierwszy rok okazał się momentem przełomowym, bo choć byli tacy, którzy nie wierzyli w powodzenie tego przedsięwzięcia, pod koniec roku szkolnego zupełnie zmienili nastawienie i ze sceptyków stawali się coraz bardziej sprzymierzeńcami.

Rok szkolny 2009/2010
Ten rok szkolny rozpoczęliśmy z optymizmem. Przybyło nam uczniów- Oddział Przedszkolny liczy 16 dzieci (5 i 6-latkowie), szkoła podstawowa 51 uczniów, gimnazjum 22 uczniów (klasa I i II). Od listopada do przedszkola uczęszcza 22 dzieci (3 i 4-latkowie). Udało się obniżyć pensum z 24 do 23 godzin, wygospodarowujemy środki na zakup pomocy dydaktycznych.
Nastąpiły zmiany w kadrze pedagogicznej, na stanowisku nauczania wczesnoszkolnego, historii, języka angielskiego.

 

Poprawiono: piątek, 16, kwiecień 2021 21:27

Free business joomla templates