HomeMiędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

dzien-ksiazki 1Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III również uczcili ten dzień poprzez wspólne czytanie baśni Andersena. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z biografią pisarza, wymienili wszystkie znane im baśnie tego autora. W czasie zajęć dzieci odgadywały, z których baśni pochodzą cytowane fragmenty. Na zakończenie spotkania wszyscy wzięli udział w kalamburach, które związane były z postaciami baśniowymi.

M. Korowajczyk, A. Dąbrowska, B. Ansel

dzien-ksiazki