Home„Spotkanie z książką” – wiersze Jana Brzechwy „na żywo”

„Spotkanie z książką” – wiersze Jana Brzechwy „na żywo”

foto 19W ramach cyklu zajęć czytelniczych „Spotkanie z książką" w dniu 15 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III uczestniczyły w spektaklu pt. "Brzechwolandia". Został on przedstawiony przez Nowy Teatr w Słupsku, na sali przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Scenariusz sztuki został napisany na podstawie wierszy Jana Brzechwy.

Na scenie mogliśmy zobaczyć świat pełen przygód, w którym głównymi bohaterami są zwierzęta (hipopotam, kaczka, stonoga, pies,czapla, żaba...) oraz rośliny (pomidor, szczypiorek, kalarepa, groch, cebula...). Dzieci mogły uczestniczyć również we wspólnej interaktywnej zabawie z aktorami. Wiersze Jana Brzechwy uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli, co było widać na twarzach jednych i drugich podczas opuszczania sali.

A.Dąbrowska, M.Korowajczyk, B.Ansel