HomeŚlubowanie

Ślubowanie

slubowanie 4„ (...) Będę zawsze dbał o dobre imię swojej szkoły,
wykorzystam w pełni czas przeznaczony na naukę,
będę szanował nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki (...)"

Dnia 25 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji "Ślubowania Pierwszaków i Przedszkolaków".

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Grażyny Kozar, która gorąco powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności: Zastępcę Wójta Gminy Postomino Panią Aleksandrę Kurek, Dyrektora CKiS w Postominie Pana Marka Leśniewskiego, Zastępcę Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Korlino Łącko Łężek Królewo "Razem" w Korlinie –Panią Marię Lech – Szajner, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Maję Salaburę oraz Rodziców.

W części artystycznej dzieci zaprezentowały nieprzeciętne umiejętności recytatorskie. Z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki po polsku i po angielsku, Wykazały się dużą znajomością poznanych zasad ruchu drogowego w charakterze pieszych, zasad właściwego zachowania się w szkole i przedszkolu, wiedzą o naszej ojczyźnie. Uczennice klasy VI - Otylia Gawlikowska i Amelia Szymańska - zapewniły o tym, że u nas nikt nigdy nie jest sam.

slubowanie 1

Zawsze znajdzie się ktoś, kto zawiąże but przedszkolakowi, czy pocieszy pierwszaka.

Część oficjalna rozpoczęła się od śpiewu hymnu Polski, a następnie złożenia przysięgi i przyrzeczenia ślubowania przez Pierwszaków i Przedszkolaków. Wreszcie nastąpił długo oczekiwany moment pasowania na przedszkolaka i ucznia naszej szkoły - Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie przez Panią Dyrektor.

slubowanie 2

Po akcie pasowania dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi dyplomami oraz licznymi prezentami od przybyłych gości: Zastępcy Wójta Gminy Postomino Pani Aleksandry Kurek, Przewodniczącego Rady Gminy Postomino Pana Daniela Pakosa, Dyrektora CKiS w Postominie Pana Marka Leśniewskiego, Zastępcy Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Korlino Łącko, Łężek, Królewo "Razem" w Korlinie Pani Marii Lech – Szajner oraz Rady Rodziców.

slubowanie 3

Na zakończenie akademii prowadząca uroczystość - uczennica klasy VI Malwina Taraska - życzyła wszystkim pierwszakom i przedszkolakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki i zabawy oraz wielu przyjaciół.

Po apelu zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców dzieci z przedszkola oraz uczniów klasy pierwszej.

Bardzo dziękujemy gościom, rodzicom, uczniom za obecność w tym ważnym dniu, a Przedszkolakom i Pierwszakom za piękny występ.

slubowanie