Podaruj nam 1%

HomeUczniowie z Korlina odwiedzili kolejną operę

Uczniowie z Korlina odwiedzili kolejną operę

torun 1Uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie tym razem postanowili zwiedzić Toruń. Przepiękne miasto położone w środkowej części województwa kujawsko-pomorskiego jest bardzo atrakcyjne do zwiedzania ze względu na swoją architekturę. Prawdziwym pomnikiem świetności Torunia jest stojący pośrodku Rynku Staromiejskiego monumentalny Ratusz Staromiejski, który stanowi jedną z największych, najwspanialszych tego typu budowli w Europie. Ogromne wrażenie robią mury obronne, bramy i baszty, które stanowiły element obronny w średniowiecznym mieście. Miejscem, które zrobiło na nas spore wrażenie był Zamek Krzyżacki. Będąc tam dowiedziliśmy się m. in., czym było Gdanisko, jakiej broni używali Krzyżacy oraz czym się zajmowali i jak żyli.Teren zamku o powierzchni ok. 1,9 ha jest jedną z trzech części toruńskiego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolejną atrakcją było Żywe Muzeum Piernika, gdzie mogliśmy dowiedzieć się, jakich składników należy użyć do sporządzenia pierników oraz jakie właściwości mają spożywanae w nadmiarze- gałka muszkatołowa, cynamon, czy goździki. Było bardzo sympatycznie i zabawnie. Będąc w Toruniu nie mogliśmy nie zajrzeć do Planetarium, miejsca, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne. W trakcie projekcji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o wielkości i budowie Wszechświata, popularnych gwiazdozbiorach na niebie, tajemnicach planet i galaktyk. Na sztucznym niebie, którym jest kopuła o średnicy 15 m, mogliśmy zobaczyć układ wszystkich 6500 gwiazd, konfigurację planet na tle zodiaku, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca, zaćmienia. To było naprawdę fascynujące.

Drugim miastem, do którego dotarliśmy była Bydgoszcz. Tutaj naszym celem była przepiękna i zjawiskowa Opera Nova- nowoczesny gmach malowniczo usytuowany nad brzegiem Brdy. To tu mieliśmy okazję uczestniczyć w uczcie duchowej, oglądając " Księżniczkę czardasza", najlepszą i najpopularniejszą operetkę Emmericha Kalmana. Historia opowiada o losach księcia Edwina i jego miłości do pięknej szansonistki Sylwii Varescu. Niestety uczucie napotyka na wiele trudności, musi stawić czoła perypetiom i klasowym podziałom. Rodzice Edwina, którzy boją się opnii innych twierdząc, że małżeństwo ich syna z gwiazdą kabaretu byłoby mezaliansem, nawet nie chcą słyszeć o tym związku i snują plany jego przyszłości u boku hrabianki Anastazji Pomarnackiej. On - z jednej strony- boi się im przeciwstawić, z drugiej zaś pragnie żyć z Sylwią. Na szczęście wszystko kończy się szczęśliwie. Hrabianka wpada w ramiona Toniego- przyjaciela Edwina, a Sylwia przyjmuje miłość Edwina.

Operetka urzekła wszystkich- uczniów i opiekunów. Opera Nova na pewno będzie miejscem, do którego będziemy zaglądać częściej.

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

torun -zdjecia

Cytat dnia

Nauka jest najlepszą drogą do tego, żeby ducha ludzkiego uczynić heroicznym. Giordano Bruno

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates