Podaruj nam 1%

HomeAwans zawodowy - „Per aspera ad astra”

Awans zawodowy - „Per aspera ad astra”

Resized 20170912 124521 150521526817712 września 2017 roku w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Akceptację Komisji Kwalifikacyjnej uzyskało 129 nauczycieli szkół, placówek oświatowych z powiatów: białogardzkiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego i świdwińskiego. Akty nadania stopnia awansu zawodowego wręczył nauczycielom Wicekurator Oświaty pan Robert Stępień.

Wielkim wyróżnieniem dla Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie była propozycja pani dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie Izabeli Karlińskiej- Ćwięka złożona pani Edycie Stachowskiej, polonistce uczącej w naszej szkole, która również odbierała akt mianowania, aby w imieniu wszystkich uczestników podziękowała organizatorom uroczystości. Zaufanie, którym została obdarzona pani Edyta, było wynikiem spotkania obu pań, podczas ewaluacji zewnętrznej w 2016 r. Wówczas pani dyrektor była obserwatorem lekcji prowadzonej przez naszą polonistkę, lekcji, jak się okazało, wyjątkowej.

Resized 20170912 125444 1505215247959

Pani Stachowska w swoim wystąpieniu podziękowała w imieniu wszystkich zebranych tego dnia nauczycieli za przepiękną uroczystość, wystąpienia, czarującą muzykę. Podkreśliła, że uśmiech dziecka oraz docenianie trudnej pracy pedagogów jest największym podziękowaniem. Na koniec dodała, że o drodze do awansu można by powiedzieć „Per aspera ad astra"- przez ciernie do gwiazd, ale warto było, by móc przeżyć to, co przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Koszalinie przygotowali, by ten dzień w pamięci wszystkich nauczycieli jawił się zawsze jako wyjątkowy.

Resized 20170912 124521 1505215268177

Wystąpienie pani Edyty traktuję jako ogromny zaszczyt i dumę, że to właśnie ona- nauczyciel Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie- została obdarzona tak wielkim zaufaniem. I- choć był to debiut przed tak obszernym audytorium- poradziła sobie bardzo dobrze, o czym świadczyły słowa uznania.
Pani Edyta jest pierwszym nauczycielem, który drogę do awansu na najwyższy szczebel pokonał w naszej społecznej szkole. Cieszy to tym bardziej, że Zespół Szkół Społecznych w Korlinie obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia.

Dyrektor ZSS

Cytat dnia

Nauka jest najlepszą drogą do tego, żeby ducha ludzkiego uczynić heroicznym. Giordano Bruno

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates