HomeApel wielkanocny 2018

Apel wielkanocny 2018

apel wielkanocnyWielkanoc to najstarsze najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

W Wielką Środę uczniowie klasy VII wprowadzili nas w świąteczny nastrój prezentując się w apelu wielkanocnym pt.: „ Chryste, Ty masz szansę na śmierć i zmartwychwstanie". W ten szczególny czas, czas refleksji nad swoim życiem i tym, co dzieje się wokół nas - wszyscy zgromadzeni uświadomili sobie, jak ważne w życiu są takie wartości, jak miłość
i przebaczenie.

Amelia Lena Szymańska i Wiktoria Kondras emocjonalnie wykonały utwór pt.: „Golgoto". Podczas akademii wystąpili także uczniowie klasy III gimnazjum śpiewając pieśń pt.: „ Mój Jezu, mój zbawco".

Poniższy fragment jednego z wyśpiewanych utworów niech ukaże, jakie wrażenia i odczucia towarzyszyły nam tego dnia.

„ (...) Golgoto
W tej ciszy przebywać wciąż chcę,
w tej ciszy daleki jest świat.
Ty koisz mój ból, usuwasz mój strach,
gdy widzę Cię Zbawco przez łzy.
To nie gwoździe Cie przybiły,
To nie ludzie Cię skrzywdzili,
To nie gwoździe Cię trzymały,
lecz mój grzech.