HomeAkcja Sprzątania Świata

Akcja Sprzątania Świata

sprzatanie 4Uczniowie z kl. V-VIII oraz III gimnazjum 21 września wzięli udział w 25 jubileuszowej edycji kampanii „Sprzątania Świata 2018", która przebiegała w tym roku pod hasłem
„Akcja-Segregacja. 2 razy więcej, 2 razy czyściej".

Uzbrojeni w worki i rękawice wyruszyli posprzątać najbliższą okolicę. Na poboczach drogi Korlino-Łącko, boisku wiejskim w Łącku oraz na plaży nad jeziorem Wicko nie brakowało niestety śmieci. Po pracy, korzystając z prawdziwie letniej aury, uczniowie odpoczywali przy ognisku, piekąc kiełbaski i grając w piłkę.

Jednocześnie przypominamy, że każdy może wziąć udział w tej akcji sprzątając teren wokół własnego domu - najlepiej przez cały rok.

sprzatanie

Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki. Glenn Doman