Podaruj nam 1%

HomeHospicjum

Hospicjum

hospicjum 619 stycznia wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili pacjentów Domu Hospicyjno- Opiekuńczego w Darłowie. Specjalnie dla nich młodzież przygotowała i zaprezentowała montaż słowno- muzyczny pt. „Boże Narodzenie". Program składał się z kolęd, piosenek bożonarodzeniowych i tekstów mówiących o wartościach, którymi warto kierować się w życiu. Choć miejsce szczególne i skłaniające do refleksji, to zadanie zostało wykonane profesjonalnie. Wykonanie zachwyciło wszystkich zgromadzonych w kaplicy.

Po mszy świętej i odwiezieniu chorych do sal zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. W tym czasie ks. Krzysztof Sendecki (dyrektor hospicjum), opowiedział o zasadach i rytmie dnia jaki panuje w hospicjum. O codzienności ludzi terminalnie chorych, na którą składa się cierpienie, bezsilność i utrata godności. Dla większości wolontariuszy była to pierwsza wizyta w hospicjum, a mimo to pokazali swoją otwartość na drugiego człowieka. W czasie kazania ks. Krzysztof powiedział „taki gest dobroci, jaki dzisiaj uczyniliście odwiedzając naszych pacjentów i ofiarowując im swój czas i talent pomnaża sercach wrażliwość".

Dziękuję młodzieży za zaangażowanie w działania wolontariatu, za dzielenie się swoim czasem i talentem z innymi.

Dziękuję rodzicom p. Agacie Gawlikowskiej, p. Magdalenie Kondras, p. Dorocie Skrzeczkowskiej oraz p. Łukaszowi Skrzeczkowskiemu za pomoc w transporcie dzieci.

opiekun SKW: M. Walczak- Sadowska

hospicjum

hospicjum

hospicjum

hospicjum

hospicjum

hospicjum

Cytat dnia

Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki. Glenn Doman

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates