HomeHospicjum

Hospicjum

hospicjum 619 stycznia wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili pacjentów Domu Hospicyjno- Opiekuńczego w Darłowie. Specjalnie dla nich młodzież przygotowała i zaprezentowała montaż słowno- muzyczny pt. „Boże Narodzenie". Program składał się z kolęd, piosenek bożonarodzeniowych i tekstów mówiących o wartościach, którymi warto kierować się w życiu. Choć miejsce szczególne i skłaniające do refleksji, to zadanie zostało wykonane profesjonalnie. Wykonanie zachwyciło wszystkich zgromadzonych w kaplicy.

Po mszy świętej i odwiezieniu chorych do sal zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. W tym czasie ks. Krzysztof Sendecki (dyrektor hospicjum), opowiedział o zasadach i rytmie dnia jaki panuje w hospicjum. O codzienności ludzi terminalnie chorych, na którą składa się cierpienie, bezsilność i utrata godności. Dla większości wolontariuszy była to pierwsza wizyta w hospicjum, a mimo to pokazali swoją otwartość na drugiego człowieka. W czasie kazania ks. Krzysztof powiedział „taki gest dobroci, jaki dzisiaj uczyniliście odwiedzając naszych pacjentów i ofiarowując im swój czas i talent pomnaża sercach wrażliwość".

Dziękuję młodzieży za zaangażowanie w działania wolontariatu, za dzielenie się swoim czasem i talentem z innymi.

Dziękuję rodzicom p. Agacie Gawlikowskiej, p. Magdalenie Kondras, p. Dorocie Skrzeczkowskiej oraz p. Łukaszowi Skrzeczkowskiemu za pomoc w transporcie dzieci.

opiekun SKW: M. Walczak- Sadowska

hospicjum

Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki. Glenn Doman