HomeTłusty czwartek w przedszkolu

Tłusty czwartek w przedszkolu

czwartek-tlusty 4Tłusty Czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W tym dniu dozwolone jest objadanie się. Tradycją jest jedzenie pączków, racuchów, faworków, czyli frykasów z drożdżowego ciasta, smażonych na głębokim tłuszczu. Tego dnia wskazane jest zjedzenie choć jednego pączka. To gwarantuje powodzenie w dalszym życiu. Z tej okazji nasze przedszkole gościło Panią Danutę Kałużną. Cudowną, serdeczną osobę. Babcia i prababcia, która od wielu lat odwiedza naszą szkołę.

Pani Danusia pokazała dzieciom z przedszkola i zerówki jak krok po kroku przygotować pączki. Dzieci starały się zapamiętać wszystkie składniki potrzebne do wykonania pysznych smakołyków. Pachnące, złociste pączki oprószone cukrem pudrem wprost rozpływały się w ustach- BYŁY PYSZNE!

tłusty czwartek

Wszelka sztuka powinna stać się nauką, wszelka nauka - sztuką. Fryderyk Schlegel