Podaruj nam 1%

HomeBiwak w Jarosławcu

Biwak w Jarosławcu

biwak 10W dniach 10, 11, 12 czerwca b.r. uczniowie klasy III, IV i V wspólnie spędzali czas podczas biwaku w Ośrodku Wczasowym „Przywodny" w Jarosławcu.

Pierwszy dzień pobytu rozpoczął się od wizyty w Galerii Rybackiej w Jezierzanach. Uczniowie wysłuchali interesujących opowieści rybaka i jednocześnie właściciela muzeum, Pana Leszka Kołakowskiego. Prowadzący prelekcję zaciekawił zebranych informacjami o gatunkach ryb pływających w Bałtyku oraz ciężkiej pracy rybaka.

Duże wrażenie wywołały prezentowane filmy o pracy rybaków na morzu oraz o fascynującym życiu fok. Kolejny dzień przyniósł spacer do Muzeum Bursztynu. Muzeum wprowadziło uczestników w świat bursztynu bałtyckiego. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje bursztyn, gdzie znajdują się złoża tego minerału oraz jak go rozpoznać. Niesamowite doznania sprawiła obserwacja największych okazów bursztynu oraz inkluzji, czyli zatopionych w bursztynie drobnych zwierząt oraz roślin. Po opuszczeniu bursztynowego lasu przyszedł czas na spotkanie z morzem i plażowanie. Po powrocie nadszedł czas na wspólne spędzanie chwil przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. W ostatnim dniu pobytu uczestnicy wyruszyli na konsumpcję lodów, gofrów, sorbetów oraz zakup pamiątek.

Wyjazd miał na celu integrowanie dzieci z różnych grup wiekowych, kształtowanie takich cech, jak: koleżeństwo, wzajemna pomoc, szacunek do drugiego człowieka; zacieśnienie relacji wychowawca- rodzic – uczeń.

Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w zorganizowanie biwaku.

Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie za możliwość nieodpłatnego pobytu naszych dzieci w ośrodku oraz właścicieli Galerii Rybackiej Państwu Krystynie i Leszkowi Kołakowskim za darmowe przeprowadzenie „żywej lekcji" o trudach pracy rybaka.

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

Cytat dnia

Prawdziwa nauka zaczyna się tam, gdzie Google nie zna odpowiedzi.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates