HomeAdwent... radosny czas oczekiwania

Adwent... radosny czas oczekiwania

IMG 2850Adwent trwa...to już drugi tydzień. Uczniowie klasy II ZSS przygotowali własne wieńce adwentowe najpierw zapoznawszy się ze znaczeniem tego czasu.Adwentowe oczekiwanie dzielimy na dwa okresy. Od pierwszej niedzieli Adwentu (w tym roku od 1 grudnia) przez dwa tygodnie czekamy na powtórne przyjście Chrystusa, czyli na paruzję. O tym wydarzeniu usłyszymy w tym czasie w mszalnych czytaniach. Będzie też sporo o sądzie ostatecznym i nawróceniu.

Druga część Adwentu to okres od 15 do 24 grudnia. To już czas bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Wraz z Adwentem rozpoczyna się także nowy rok liturgiczny.Mamy zawsze cztery niedziele Adwentu – trzy fioletowe i jedną różową. W trzecią niedzielę Adwentu, tzw.Gaudete, a po polsku niedzielę radości, księża odprawiają msze w różowych ornatach...róż ma wyrażać przewagę światła nad ciemnością i przypominać, że zbliża się już Boże Narodzenie.Adwent to piękny czas radosnego oczekiwania...

oprac. Marta Choroszczyńska

IMG 2850

Free business joomla templates