Home„Muzyka łagodzi obyczaje”

„Muzyka łagodzi obyczaje”

foto 1Od marca 2019 do grudnia 2019 roku w naszej szkole prowadzone były zajęcia pozalekcyjne, których celem było rozwijanie uzdolnień wokalnych uczniów, rozwijanie wrażliwości muzycznej, kształtowanie umiejętności współpracy w zespole oraz prezentowanie publiczne utworów przygotowanych podczas zajęć.

Podczas zajęć młodzi wokaliści przygotowywali się do uczestnictwa w licznych konkursach pozaszkolnych na etapie gminnym, powiatowym i ogólnopolskim. Uczestnicy zajęć chętnie uświetniali szkolne akademie prezentując swoje nieprzeciętne walory wokalne.

foto 2

Zajęcia muzyczne przyczyniły się do licznych sukcesów naszych uczniów i uczennic.

1. XVII Gminny Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Postominie

• I miejsce – zespół wokalny „Metamorfoza"
  • I miejsce – Amelia Szymańska
  • II miejsce – Faustyna Szymańska
  • II miejsce – Wiktoria Kondras
  • III miejsce – Maja Rojek

2. Powiatowy Przegląd ARA w kategorii Piosenka Dziecięca

• Wyróżnienie – Faustyna Szymańska

3. Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Słupsku

• III miejsce – zespół Wokalny „Metamorfoza"

4. IV Konkurs Pieśni Patriotycznej w Kopnicy

• II miejsce – Faustyna Szymańska oraz satysfakcjonujący występ Miłosza Stachowskiego

5. V Gminny Przegląd Form Artystycznych w Postominie „ Nie dla uzależnień"

• I miejsce – Faustyna Szymańska

foto 1

Podczas zajęć uczestnicy kształcili emisję głosu, dykcję oraz umiejętność posługiwania się nim indywidualnie i w zespole. Podczas spotkań mieli możliwość konfrontacji z różnymi gatunkami i stylami muzycznymi. Ważnym zadaniem zrealizowanym w pełni było poprawienie techniki śpiewu w zespole poprzez realizację ćwiczeń mających na celu wyrównywanie barwy samogłosek, śpiewu w dwugłosie oraz doskonalenie pracy
z mikrofonem. Podczas zajęć uczniowie wypracowali systematyczność, umiejętność pracy
w grupie, postawy odpowiedzialności za jakość wykonanych utworów.

foto 3

Zajęcia finansowane były przez gminę Postomino w ramach działań profilaktycznych o charakterze muzycznym, tytuł zadania „Muzyka łagodzi obyczaje".

Instruktor: Barbara Ansel

foto 4