HomeŚwiatowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

dz 122 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi odbyły się w 2010 roku. W tym dniu promuje się proekologiczne postawy, uświadamia społeczeństwom, jak ważna jest dbałość o naszą planetę, która jest naszym wspólnym dobrem. W obchody tego dnia włączyli się także uczniowie naszej szkoły poprzez wykonanie projektów o Dniu Ziemi, formułowanie pisemnych wypowiedzi na temat sposobów ratowania naszej planety. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnoscią podczas tworzenia ekologicznych stworków oraz plakatów z przesłaniem : "Kto dziś przyrodę chroni, tego ona jutro obroni".

Poniżej prace uczniów klasy I : Hanny Szpudyk, Filipa Sówki, Nikodema Ciesielskiego oraz Tytusa Sadowskiego.

wych.Barbara Ansel

dz 1

Czego się nauczymy, tego nam nikt nie wydrze.