HomeCyberbezpieczni – zajęcia informatyczne w ramach edukacji wczesnoszkolnej

Cyberbezpieczni – zajęcia informatyczne w ramach edukacji wczesnoszkolnej

logoNasza szkoła, czyli ZSS w Korlinie, w tym roku szkolnym dołączyła do ogólnoeuropejskiej akcji: PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM CYBERBEZPIECZEŃSTWA. Wykorzystaliśmy, do popularyzacji świadomego korzystania z Internetu, fragment opowiadania Zofii Staniszewskiej „Tajemnica, czyli nieznajomy z internetu". Rozmawialiśmy o dziwnej i niebezpiecznej sytuacji przedstawionej w opowiadaniu i przypominaliśmy sobie zasady, które pomogą nam czuć się w sieci bezpiecznie. W trakcie zadań praktycznych szukaliśmy informacji w internecie, wspólnie malowaliśmy plakat, układaliśmy wierszyk i klasyczne haiku.

Te wszystkie działania mają na celu ostrzec uczniów, przed możliwością doświadczenia cyberprzemocy w internecie. W zajęciach wzięła udział klasa III.

Tutaj możesz zobaczyć naszą aktywność.

oraz na stronie europejskiej

M.Choroszczyńska

IMG 4941

IMG 4942

IMG 4943

IMG 4944

IMG 4945

Free business joomla templates