Home11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

FLAGI 2

Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto obchodzimy co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonnych przez Rosję, Austię i Prusy.

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Mimo zdalnego nauczania uczniowie klas I-III nie zapomnieli o tak ważnym dniu. Każdy uczeń wykonał zdjęcie symboli narodowych, z których następnie powstał kolaż. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły wykazali się kreatywności i z dumą prezentowali swoje flagi. Kształtowanie postaw patriotycznych w dzieciach jest bardzo ważne, a to zadanie zostało wykonane przez wszystkich na 6!

mgr Oliwia Sajnok

Za nic to jest, co umiesz, gdy nikogo nie nauczysz.