HomeInformacje dla rodziców

Przerwa w zajęciach szkolnych

Informuję, że przerwa świąteczna dla uczniów szkoły podstawowej oraz przedszkola trwać będzie od 23 XII 2020r. do 31 XII 2020r., a bezpośrednio po niej, tj. od 04 I 2021r. do 17 I 2021r. rozpoczną się ferie zimowe. Koniec I semestru: 28 I 2021r.

Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i maturalnym w 2021r.

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo w innej formule, na podstawie wymagań egzaminacyjnych dostosowanych do obecnej sytuacji. Minister Edukacji i Nauki uznał, że w 2021 r. egzaminy powinny być przeprowadzone na podstawie zawężonego zakresu wymagań podstawy programowej.

Została opracowana propozycja wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne. Do końca grudnia powinny być gotowe przepisy i aneksy do informatorów, dzięki którym będzie można przygotować się do egzaminów.

Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z zamieszczonym materiałem