HomeEuropejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

3

Dnia 11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Dzień ten został ustanowiony przez Unię Europejską, aby promować istnienie tego numeru oraz właściwie go używać. Od roku 2008 numer 112 obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej.

W momencie zagrożenia życia lub zdrowia możemy połączyć się z operatorem bezpłatnego numeru 112 bez wględu na to, w jakim kraju należącym do Unii się znajdujemy.

W naszej szkole dzieci klas I-III włączyły się do obchodów tego tak ważnego dnia. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich sytuacjach należy korzystać z numerów alarmowych, w tym 112, do kogo należy sie zwrócić o pomoc w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas zajęć nauczyły się śpiewać piosenkę pt.: „ Znam numery alarmowe". Prosty tekst piosenki i rapowy jej rytm przypadł do gustu dzieciom, które z entuzjazmem śpiewały utwór o ważnym przekazie.

„... mamy także jeden nowy
wspólny numer alarmowy,
gdy potrzebna pomoc właśnie
szybko dzwoń na 112.
Każdy kto ma mądrą głowę
zna numery alarmowe,
żeby się bezpiecznie żyło
i nic złego nie zdarzyło".

wych. klas I-III

 

1

2

3

Free business joomla templates