HomeGminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski

konkurs 15

Niektórzy twierdzą, że „Poezja jest rodzajem muzyki. Trzeba ją słyszeć, by móc o niej sądzić."

Niewątpliwie artystyczne dusze mają uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie. Kilkoro młodych ludzi w piękny sposób ukazało sztukę prezentacji 16 marca 2021 r. w Centrum Kultury i Sportu w Postominie podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego ARA. Tego dnia mogliśmy uczestniczyć w prawdziwie estetycznej uczcie. Utwory literackie, często inspirowane głębokimi uczuciami i przeżyciami nabrały nowych kształtów, zyskały inne znaczenia, zmusiły do refleksji.

Jednak zanim recytatorzy podzielili się swą wrażliwością sceniczną, musieli włożyć dużo pracy, by przygotować się do konkursu. Najpierw należało znaleźć wiersz i fragment prozy, który z jakichś względów chciało się zaprezentować, następnie skrupulatnie przeanalizować, gdyż przekazywało się myśli i uczucia danego autora. A kiedy wiedziało się już, co chce się przekazać, trzeba było pracować nad techniką recytacji. Było to o tyle trudne, że czasu było niewiele. Mimo to uczniowie naszej szkoły poradzili sobie po mistrzowsku.
Ich niezwykłe prezentacje będzie można wkrótce podziwiać na deskach Darłowskiego Domu Kultury, gdyż pięcioro uczniów, spośród jedenaściorga reprezentujących szkołę i Stowarzyszenie „Razem", wystąpi na Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

Jesteśmy bardzo dumni, że tak wielu młodych ludzi czuje literaturę, chce ją przedstawiać według własnej interpretacji, wydobywać z niej to, co jest ważne. To piękne!

A oto laureaci:

• Michalina Matyjek,
  • Miłosz Stachowski,
  • Anastazja Czernikowska,
  • Faustyna Szymańska,
  • Nel Sadowska
  • Dominik Zięba- wyróżniony.

Dziękujemy!!!

konkurs 1