HomeDzień 2: Wyjazd do kina

Dzień 2: Wyjazd do kina

zdjęcie0

Dnia 18 marca dzieci klas I-III pojechały do kina Bajka w Darłowie na projekcję filmu animowanego pt.:,,Waleczne rybki". Ze względu na szczególne okoliczności, wycieczka do Darłowa odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzały opowieść o papugorybie Aleksie, która ruszyła na ratunek, aby powstrzymać wyciek ropy i uratować ocean przed katastrofą.

Waleczne rybki to niezwykła opowieść, która porusza ważne tematy w humorystyczny, zabawny sposób. To historia o tym, dlaczego ważna jest ochrona środowiska. Film nacechowany wartościami wychowawczymi uświadamia widzom, jak istotną rolę odgrywa każdy w swoim najbliższym otoczeniu, jak porażka - choć często boli - nie powinna zniechęcać, tylko prowadzić do zwycięstwa.

Podczas wyjazdu dzieci miały możliwość zapoznać się z zasadami właściwego zachowania w miejscu użyteczności publicznej. Ważnym celem wycieczki była również integracja rówieśnicza, kształtowanie umiejętności kierowania się takimi wartościami, jak: wzajemna pomoc, życzliwość, samodyscypilna, życzliwość, koleżeństwo.
Nasi uczniowie wzorowo zachowywali się na wycieczce. Z pewnością, jeżeli tylko warunki na to pozwolą, atrakcyjnych wyjazdów będzie więcej.

opr. Barbara Ansel