HomeŚwiatowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

foto 1

Światowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. W tym dniu prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród społeczeństwa.

Uczniowie klas I-III włączyli się również, jak większość ich rówieśników, w działania na rzecz naszej planety. Na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej wykonali pouczające plakaty, układali hasła zachęcające do dbałości o przyrodę – otaczający świat. Dowiedzieli się między innymi o takich problemach, jak: zmiana klimatu, zmniejszenie się zasobów naturalnych Ziemi oraz wymieranie gatunków.

Nie mogło zabraknąć również akcji ,, Sprzątania terenów w pobliżu szkoły". Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do zbierania śmieci wykazując się znajomością segregacji odpadów.

Aby uczcić ten dzień dodatkowo, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Palstyczno - Literackim organizowanym przez Dyrekcję Słowińskiego Parku Narodowego. Przepiękne prace plastyczne dotarły już do organizatora.

Poniżej fotorelacja z w/w wydarzeń.

foto 1

foto 2