HomeCzerwcowe biwakowanie Uczniów z Korlina

Czerwcowe biwakowanie Uczniów z Korlina

biwak 0

Zazwyczaj tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami wybierają się na wycieczki. W ubiegłym roku szkolnym niestety nie było takiej możliwości, dlatego teraz, gdy tylko nadarzyła się okazja, dzieci z kl. V i VI ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie postanowiły wykorzystać moment i choć trochę pobiwakować. Co prawda wyjazd nie był daleki, bo zatrzymaliśmy się w O.W. „Marysieńka" w Jarosławcu, ale bardzo dobrze udało się spożytkować ten czas. Pogoda też zdecydowała nas rozpieścić, było ciepło i słonecznie. W ciągu dnia można więc było oddawać się spacerom, wypoczywać na łonie pięknej natury, wylegiwać na słońcu w towarzystwie morskiej bryzy, przemierzać kolejne kilometry bałtyckiego brzegu, sprawdzać, czy woda w morzu wciąż jest zimna i cieszyć się z tego, że świat jest taki piękny. Wieczorami natomiast powracała do łask zabawa w chowanego, noszące miano archaicznych już zabaw „planszówki" oraz bal kostiumowy, na którym najbardziej odporni mieli szansę pozbyć się resztek energii.

Było bardzo miło, zabawnie i ekscytująco. I najważniejsze, że udało się pobyć RAZEM!!!

Serdecznie dziękuję Pani Julicie Karowskiej za dzielne wspieranie mnie podczas wyjazdu, profesjonalną opiekę nad dziećmi i wyrozumiałość oraz Wam Drodzy Uczniowie za to, że przy Was nie mam szansy się nudzić, że zarażacie mnie swym dobrym humorem i wciąż uświadamiacie, jaką zaskakującą istotą może być młody człowiek.

W takcie biwaku realizowane były założenia ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł", m.in. budowanie prawidłowych relacji między dziećmi, integracja, wspólna zabawa, aktywne spędzanie czasu wolnego, kształtowanie kompetencji społecznych, postawy asertywnej oraz budowanie poczucia własnej wartości.

Edyta Stachowska

biwak 1

biwak 1

biwak 1

biwak 1

biwak 1

biwak 1

biwak 1

Free business joomla templates