Home28 Akcja Sprzątanie świata-Polska.

28 Akcja Sprzątanie świata-Polska.

dzien 1

Tegoroczna akcja została opatrzona hasłem: Myślę, więc nie śmiecę.

Specyficzna poza człowieka z plakatu, kojarząca nam się ze zmaganiami myślowymi, niejako zmusza nas do zastanowienia się nad nawykami związanymi z codziennymi odpadami. To co już za chwilę przykuwa nasz wzrok, to wszystkie, obowiązujące w roku 2021 kolory recyklingu. Ekologiczny Człowiek Myślący, Andrzeja Pągowskiego, powinien mieć je niejako we krwi, powinny tworzyć jego osobisty układ krążenia, zapewniając zdrowie i siły a przyszłym Pokoleniom czystą Ziemię. Głowę autor zbudował z żółtej linii, która zwraca naszą uwagę na tony odpadów z tworzyw sztucznych, zalewających morza, oceany, lasy i parki.

Nie bez powodu również nasz Ekologiczny Człowiek Myślący ma stopy w kolorze brązowym, przenikające się z linią budującą worek z bioodpadami – to piękny symbol nie tylko naszej dbałości o Matkę Ziemię, ale również faktu, iż to Ona nas karmi. Jasnobłękitna ramka, symbol czystego nieba, która dzieli nam Plakat niejako na dwie części, separując Ekologicznego Człowieka Myślącego od zebranych i posegregowanych śmieci – to stan idealny – świat ludzi nieśmiecących.

Mając na uwadze hasło"Myślę, więc nie śmiecę"postaramy się zmienić złe nawyki nasze i naszych bliskich, nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady".

Aby przyłączyć się do tegorocznej akcji nasi uczniowie sprzątali teren wokół szkoły oraz w miejscowościach Korlino (klasy I-III) i Łącko (klasy IV-VIII). Z radością odnotowaliśmy fakt, że z roku na rok śmieci jest coraz mniej. W szkole została wykonana okolicznościowa gazetka oraz plakaty dotyczące segregacji śmieci.

Udział w akcji umożliwili nam pracownicy Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie, którzy zaopatrzyli nas w rękawice i worki na śmieci oraz zadbali o ich odbiór, za co serdecznie dziękujemy.

dzien 1