HomeWyjazd przedszkolaków do kina - Filonek Bezogonek

Wyjazd przedszkolaków do kina - Filonek Bezogonek

kino 1

17 września dzieci z przedszkola i kl."O" były w kinie „Delfin" w Ustce. Obejrzały tam film pt."Filonek Bezogonek". Bajka powstała na podstawie bestsellerowej książki szwedzkiego autora Gosta Knutsona.

Przepiękna historia opowiadająca o kotku, który w starciu ze szczurem stracił ogon. Życie bez ogonka okazało się trudne i pełne wyzwań. Kiedy kotek pojawia się w domu Birgitty, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie.

Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje dużo różnych postaci. Zanim kotek wróci do domu przeżyje mnóstwo niesamowitych przygód: stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.

„Filonek Bezogonek" to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Spełnia ważny aspekt wychowawczy.

wychowawczynie: Barbara Kwiatek
Magdalena Walczak- Sadowska