HomeDzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

koncert 2

,,Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny..."
Czesław Miłosz

Dnia 15 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się od występów dzieci z Oddziału Przedszkolnego, a następnie uczniów klas I-III. Młodzi artyści pięknie zaprezentowali się na forum szkoły. W wybrzmiałym słowie i wyśpiewanej piosence wyrazili sympatię płynącą do nauczycieli. Docenili pracę pedagogów oraz podkreślili wdzięczność za codzienną, trudną pracę, poświęcenie oraz troskę o dobro swoich wychowanków.

koncert 1

Akademię uświetnił także występ zespołu wokalnego ,,Metamorfoza"(w składzie: Miłosz Stachowski, Aleksander Czernikowski, Jakub Winiarski, Nikola Lenczewska, Fabian Banasik), który z dużą dawką humoru wyśpiewał najczęściej powtarzane podczas zajęć przez nauczycieli charakterystyczne teksty. Po zaprezentowaniu się zespołu muzycznego, przyszedł czas na teatr.

koncert 3

Koncert życzeń dla naszych nauczycieli...

Uczniowie klas starszych postanowili przeprowadzić dla swoich nauczycielki „Koncert życzeń". W latach 80. był to program emitowany w weekendy w TVP 1. W programie prowadzący składali życzenia od najbliższych rodzin, gdzie też do życzeń była dołączona piosenka.

koncert 4

W koncercie w rolę prowadzących wcielił się Miłosz Stachowski jako Krystyna Loska oraz Aleksander Czernikowski- Jerzy Jakubowski. Prezenterzy odczytali przygotowane przez uczniów życzenia, które swą celnością i szczerością wywoływały salwy śmiechu na sali. Zaraz po nich następował upominek muzyczny. Można było posłuchać rytmów klasyki polskiej i światowej piosenki, m.in. „Jak się masz, kochanie...", „ Do serca przytul psa...", czy „ Eins, zwei, polizei...". Całość wzbogacona została występami tanecznymi grupy ze Szkoły Tańca pn."My, Cygany, co pędzimy z wiatrem" przygotowanymi przez tancerza i choreografa Jakuba von Egurrrolę, w którego wcielił się Jakub Winiarski. Ponadto wystąpili: Fabian Banasik, Michalina Matyjek, Artur Staszczak, Agata Garlin, Nikola Lenczewska. Było bardzo humorystycznie i sympatycznie.

koncert 5

Niecodzienny koncert życzeń, występy uczniów naszej szkoły były wyrazem podziękowania wspaniałym Nauczycielom uczącym z ogromną pasją oraz Pracownikom szkoły- niezwykle wrażliwym ludziom, którzy w uczniu widzą przede wszystkim człowieka.

Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń, wręczania kwiatów, będących okazaniem wdzięczności za niełatwą nauczycielską pracę.

koncert 6

koncert 7

koncert 8

koncert 9

koncert 10

Film - teatr

Free business joomla templates