HomeMikołajki w kinie

Mikołajki w kinie

20211206 134110

6 grudnia uczniowie klas II-VIII wybrali się na wycieczkę do Słupska. Celem był „Jantar" i Multikino.

Najpierw młodsi uczniowie oddali się zabawie w Kinderplanecie, a starsi w oczekiwaniu na seans odwiedzali świąteczne stoiska. Ostatecznie wszyscy udali się na film „Chłopiec z chmur". Jest to opowieść o współczesnym chłopcu, którego życie zupełnie zależne jest od dostępu do Internetu i który poza grami video w zasadzie nie dostrzega świata wokół siebie. Sytuacja zmienia się, gdy Thomas przyjeżdża do ojca- zapalonego ornitologa. Pierwsze dni są dla chłopca udręką, bowiem miejsce, w którym mieszka Christian, znajduje się poza zasięgiem sieci. Jednak w miarę upływu czasu, gdy chłopak zaczyna pomagać ojcu przy hodowli kilku dzikich gęsi, zapomina o Internecie i zupełnie zmienia swe nastawienie.

Któregoś dnia naukowiec oznajmia synowi, że chce uczyć zagrożone wyginięciem ptaki migrowania. Thomas początkowo myśli, że ojciec oszalał, lecz wkrótce, gdy sam zaczyna opiekować się pisklętami, coraz bardziej się do nich przywiązując, dostrzega sens ojcowskiego przedsięwzięcia. W rezultacie to właśnie on odbędzie wyczerpującą wyprawę motolotnią z Norwegii do Francji, by dać szansę przetrwania dzikim gęsiom.

Film jest piękną, poruszającą historią o spełnianiu marzeń, pokazuje człowieka i jego wpływ na środowisko oraz determinację młodego pokolenia, które jest niewątpliwie przyszłością naszej planety. Ponadto produkcja zawiera piękną muzykę i zdjęcia. Na pewno warto obejrzeć ten film.

Bogatsi w piękne wrażenia, wróciliśmy do szkoły. Ten dzień był bardzo udany i niewątpliwie stał się początkiem niezwykłego świątecznego czasu.