Home„Dzień Wagarowicza” w Multikinie

„Dzień Wagarowicza” w Multikinie

multikino

„Dzień Wagarowicza" przypada na pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca. Od lat tego dnia młodzież zwykła uciekać z lekcji. Jednak przezorni pedagodzy równie sprytnie od lat proponują uczniom inne rozwiązania- często są to wyjazdy do kina czy teatru, gry i zabawy na świeżym powietrzu lub inne formy spędzania tego dnia z dala od zajęć edukacyjnych. Ten sposób od jakiegoś czasu niewątpliwie studzi zapał młodych ludzi skorych do ucieczki z lekcji, którzy widząc niejakie dla siebie korzyści, postanawiają często zaniechać wagarów. Tak było i tym razem.

Nauczyciele z Zespołu Szkół Społecznych zaproponowali swym podopiecznym wyjazd do Multikina do Słupska w ramach przyjemnego spędzenia „Dnia Wagarowicza". Pomysł spotkał się z ogromnym entuzjazmem. Młodsze dzieci mogły obejrzeć film animowany „Ups 2", starsze „Uncharted" oraz „Za duży na bajki". Wszystkim bardzo podobały się filmy, które były pełne napięcia, wzruszeń, zabawnych scen. Niewątpliwie każdy wyszedł z kina bogatszy ... Oczywiście po seansie można było jeszcze pochodzić po galerii i zakupić jakieś drobnostki.

Ten dzień na pewno był bardzo udany, nikt nie uciekł, a do obejrzanych filmów na pewno będzie można odnieść się na lekcjach. Udało się połączyć przyjemne z pożytecznym.

Edyta Stachowska