HomeWarsztaty żywieniowe

Warsztaty żywieniowe

warsztaty 11

W ramach współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa - "Program dla szkół", w dniu 13 maja 2022r. uczniowie klas I-V Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie, uczestniczyli w warsztatach żywieniowych przeprowadzonych przez dietetyków współpracujący z firmą EduFun w Redzie. Zajęcia składały się z części edukacyjnej oraz kulinarnej i dostosowane były odpowiednio do grup wiekowych.

Celem warsztatów było zapoznanie dzieci ze zdrowym żywieniem, w szczególności z wpływem diety bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne na zdrowie. Podczas prelekcji nie tylko przekazywano uczniom informacji związanych z wpływem pożywienia na zdrowie ale również poprzez zabawę, quizy i część praktyczną, sprawdzano poziom wiedzy uczestników. Uczniowie mając coraz większą świadomość popełnianych błędów żywieniowych dziękują prowadzącym za przekazaną wiedzę.

warsztaty