HomePierwszy Dzień Wiosny w kinie

Pierwszy Dzień Wiosny w kinie

Film-Szczescie-Mikolajka 2

21.03.2023 r. uczniowie klas IV-VIII wybrali się do Multikina do Słupska na film „Szczęście Mikołajka". Wszyscy z wielkim rozbawieniem oglądali historię przesympatycznego małego chłopca, który razem ze swoimi szkolnymi kolegami doprowadza do szaleństwa prawie wszystkich dorosłych. Film pokazuje kilka zdarzeń z życia Mikołajka, jest zabawnym przedstawieniem powstawania literackiej postaci, ale także przybliża sylwetki twórców Renégo Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempégo, którzy opowiadają o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym, jak pewnego dnia wymyślili tego uroczego łobuziaka.

Film bardzo podobał się zarówno młodszym jak i starszym. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Dzień Wagarowicza w kinie to idealny pomysł.