HomeWycieczka do Warszawy

Warsaw-center-free-license-CC0

W dniach 04.06.-07.06. uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie wybrali się wraz z wychowawczynią Edytą Stachowską oraz panią dyrektor- opiekunem Grażyną Kozar na wycieczkę do stolicy Polski.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Zabawa była przednia, a przy tym udało się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy z fizyki, chemii, czy biologii. Co dociekliwsi mieli sporo pytań, ale na szczęście pani dyrektor- specjalistka od fizyki- na bieżąco rozwiewała wszelkie wątpliwości dotyczące tej dziedziny nauki.

Kolejny dzień dostarczał nowych wrażeń. Obejrzeliśmy „Niewidzialną Wystawę", mieliśmy okazję poczuć się przez chwilę, jak osoby niewidome. Było to ogromne i smutne przeżycie. Wizyta w tym miejscu wszystkich bez wyjątku skłoniła do głębokich refleksji.

Będąc w Warszawie zwiedziliśmy najważniejsze zabytki, spacerowaliśmy ulicami Nowego Świata, Marszałkowskiej, czy Alei Jerozolimskich. Wjechaliśmy także na 30-te piętro Pałacu Kultury i Nauki. Udaliśmy się na Stare Miasto, pod Kolumnę Zygmunta , Pomnik Syreny nad Wisłą, czy Pomnik Małego Powstańca. Odwiedziliśmy Muzeum w Wilanowie. Byliśmy także pod Belwederem oraz na „Powązkach", gdzie zapaliliśmy znicze bohaterom „Kamieni na szaniec"- Rudemu, Alkowi i Zośce oraz oddaliśmy hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Choć wycieczka byłą bardzo intensywna, to wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że dobrze byłoby pozostać w Warszawie jeszcze kilka dni. Niestety musieliśmy wracać... Ale zdecydowania bogatsi. Na pewno odwiedzimy stolicę jeszcze niejeden raz.