HomeSzanowni Rodzice Uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025

Szanowni Rodzice Uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025

2 września 2024 r. miło będzie mi powitać Państwa i Państwa dzieci w murach Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie, w związku z powyższym pragnę przekazać kilka najistotniejszych informacji dotyczących uczniów klas pierwszych.

Szkoła zapewnia uczniom bezpłatne podręczniki i ćwiczenia, które będą wypożyczone ze szkolnej biblioteki. Dla uczniów uczęszczającym na lekcje religii proszę zakupić we własnym zakresie podręcznik i pierwszą część ćwiczeń - Pan Bóg jest naszym Ojcem Wydawnictwo św. Wojciech .

W kl. I-III nauczanym przedmiotem jest edukacja wczesnoszkolna, w skład której wchodzą: edukacja polonistyczna, edukacja społeczna, edukacja przyrodnicza, edukacja matematyczna, edukacja plastyczna, edukacja informatyczna, muzyczna, wychowanie fizyczne oraz język obcy- język angielski.

W pierwszym tygodniu września Uczniom przydzielimy szafki znajdujące się w szatni, w których będą mogli pozostawić odzież wierzchnią, obuwie, strój sportowy. Dla komfortu, uczniowie w szkole chodzą w obuwiu zmiennym - lekkim obuwiu sportowym.

Na lekcjach wychowania fizycznego obowiązuje strój sportowy: biała koszulka sportowa z rękawkami (zakrywająca dekolt, brzuch, ramiona, plecy), ciemne (czarny, granat) spodenki gimnastyczne co najmniej do połowy uda, zakrywające pośladki i biodra, buty na białej podeszwie halowej, sznurowane lub na trzy rzepy. Zajęcia wf w oparciu o podstawę programową odbywają się również na zewnątrz w trakcie roku szkolnego.
W okresie zimowym uczniowie będą informowani o przygotowaniu się do zajęć na powietrzu- strój sportowy ma być dostosowany do warunków atmosferycznych (długie spodnie dresowe, bluzy, czapki, kurtki, rękawiczki itp).

Podczas uroczystości szkolnych obowiązuje strój galowy: dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica; chłopcy: biała koszula, granatowe lub czarne spodnie - proszę, żeby nie było na nich żadnych nadruków, kropek czy pasków.

W szkole funkcjonuje stołówka, w której wydawane są obiady jedno lub dwa dania do wyboru (cena za obiad dla ucznia będzie podana w osobnej informacji o stawkach żywienia). Zapisy na obiady – w sekretariacie szkoły, emailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS 798 610 560 do 04.09.2024 r., po tym dniu zostaną dla Państwa przygotowane umowy.

Szkoła zapewnia również opiekę świetlicową w godzinach: 12.05 - 14.30. Wnioski dostępne będą na szkolnej stronie internetowej i bezpośrednio u wychowawców świetlicy.

Po 10 września otrzymają Państwo dostęp do e-dziennika Librus, dzięki któremu na bieżąco będą mieli Państwo możliwość kontaktowania się z wychowawcą i monitorowania postępów w nauce swojego dziecka.

Informacje dotyczące e-legitymacji zostaną Państwu przekazane po podpisaniu umowy z drukarnią .

Małgorzata Jasińska

WYPRAWKA DLA KLASY PIERWSZEJ

Rok szkolny 2024/2025

• piórnik wyposażony w: 2 miękkie ołówki (B), kredki ołówkowe, temperówkę, gumkę, nożyczki, linijkę, klej w sztyfcie (biały);
• 1 podpisany zeszyt do nauki pisania w 3-linie;
• 1 podpisany zeszyt w kratkę;
• 1 teczka papierowa zamykana na gumkę;
• 2 bloki rysunkowe z białymi kartkami,
• 1 blok rysunkowy z kolorowymi kartkami,
• 2 bloki techniczne z białymi kartkami
• 1 blok techniczny z kolorowymi kartkami;
• 1 ryza papieru ksero na semestr
• strój sportowy w podpisanym worku: spodenki gimnastyczne, koszulka z krótkim rękawem, buty sportowe z gumową, antypoślizgową podeszwą;

Uwaga!
Proszę nie kupować farb, pędzli, plasteliny, wycinanek, bibuły itp.