HomeIntensywny początek roku

Intensywny początek roku

start 1

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
jeszcze przed kilkoma dniami trwały przygotowania do nowego roku szkolnego 2024/2025, a tu zaczynamy już kolejny tydzień pracy dydaktycznej. Intensywna praca naszych uczniów, związana z wyborem i przygotowaniem się do udziału w XXX Obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży trwała trzy dni, towarzyszyły im i nam- dorosłym- emocje, wzruszenie, zarówno niepewność jak i wiara w to, że nasi przedstawiciele udźwigną ciężar odpowiedzialności. Na jubileuszowe obrady pojadą: z klasy 6 Tytus Sadowski, z klasy 7 Jakub Luboński, z klasy 8 Sandra Lenczewska. Przez te trzy dni gościliśmy p. Darię Smolarek z Kancelarii Sejmu, lokalną prasę i telewizję Polską ze Szczecina.

Czwartkowe harce na Dubaju uczniów klas 1-3 naszej szkoły oraz uczniów ze szkół w Postominie, Staniewicach, Pieszczu i gospodarzy z Jarosławca były wspaniałą formą integracji, wspólnej zabawy i okazją przypomnienia sobie wakacji.

Dziękujemy za wspaniałą organizację, transport, opiekę, uśmiech i pamiątkę z tego pobytu. To był cudny dzień dla naszej małej społeczności.Piątek również okazał się intensywny. Zostaliśmy zaproszeni przez przedstawiciela Ośrodka Angelus Maris w Łącku na prezentację "Reporterskie oko" organizowaną w ramach programu Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Młodzi ludzie, którzy są już uczniami szkół średnich, zaprezentowali swój dorobek artystyczny, zintegrowali zebranych podczas gry historycznej i wspólnych tańców. Nasi uczniowie z klas 4-8, pomimo różnicy wieku z organizatorami, chętnie uczestniczyli, bawili się i rozmawiali.

Małgorzata Jasińska

start 2