HomePierwsi absolwenci Społecznego Gimnazjum w Korlinie

Pierwsi absolwenci Społecznego Gimnazjum w Korlinie

22 czerwca 11 uczniów klasy III Społecznego Gimnazjum w Korlinie odebrało świadectwa ukończenia szkoły stając się pierwszymi absolwentami pierwszej społecznej szkoły na terenie gminy Postomino.

Uczniowie klasy III znacząco zapisali się na kartach szkolnej historii. Tworzyli specyficzną grupę, wyrazistą, chętną do współpracy, zaangażowaną w życie szkoły, podejmując kolejne wyzwania z entuzjazmem i zapałem.

Wśród absolwentów gimnazjum mieliśmy uczestników konkursów przedmiotowych- matematycznego, polonistycznego, historycznego i wielu innych, którzy plasowali się na wysokich miejscach. Marcel Szymański był finalistą wojewódzkiego konkursu polonistycznego, Łukasz Frańczak brał udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, Laura Kowalska reprezentowała szkołę w we wszystkich konkursach przedmiotowych (polonistycznym, matematycznym, historycznym) oraz w licznych konkursach artystycznych.

Uczniowie klasy III chętnie brali udział w licznych konkursach artystycznych: plastycznych, teatralnych, poetyckich, recytatorskich, konkursach wiedzy tematycznej i wielu innych, w których zajmowali czołowe miejsca, uzyskiwali wyróżnienia, a swoją postawą i zaangażowaniem godnie reprezentowali Zespół Szkół Społecznych w Korlinie.

Uczennicą, która szczególnie aktywnie uczestniczyła w licznych konkursach, przeglądach i turniejach zwłaszcza w szeroko rozumianej dziedzinie artystycznej, osiągnęła wysokie wyniki w nauce, chętnie angażowała się w różnorodne działania szkolne i pozaszkolne jest Laura Kowalska, która została uhonorowana przez Dyrektor Szkoły Panią Aleksandrę Kurek Laurem Wszechstronności- statuetką Wiktorii, która symbolizuje wytrwałość, z jaką Laura pracowała w gimnazjum i z jaką będzie musiała pracować w szkole ponadgimnazjalnej.

Tegoroczni absolwenci uzyskali wysoką średnią ocen wśród wszystkich klas Zespołu Szkół, a wśród tych uczniów znalazł się Łukasz Winiarski, który uzyskał najwyższą średnią ocen spośród wszystkich uczniów szkoły i tym samym uzyskał Stypendium Prezesa Stowarzyszenia "RAZEM" Pana Pawła Sadowskiego.
Uczniowie klasy III to również znaczna część Teatru Arlekin, który po zwycięstwach na etapie gminnym i powiatowym, reprezentował szkołę w Świdwinie w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego.
Klasa III gimnazjum wysoko podniosła poprzeczkę, stawiając przed kolejnymi absolwentami trudne zadanie zakończenia gimnazjum z podobnymi wynikami.

Klasy I i II gimnazjum przygotowały program artystyczny żegnający pierwszych absolwentów naszej szkoły. Wspólnie spędzone chwile w szkole, lata współpracy i wzajemnych kontaktów stały się inspiracją do stworzenia scenariuszu zakończenia.

Absolwenci uzyskali nominacje w 11 kategoriach:

1. James Dean- aktor, jego kreacja w "Buntowniku z wyboru" spowodowała, że stał się ikoną XX wieku. Jego cytaty typu; " żyj tak jak miałbyś żyć wiecznie, żyj tak jak miałbyś umrzeć jutro" przeszły do historii filmu, kina.
W kategorii Buntownika Szkoły wygrał : Tomasz Bąbka.

2. Fan filmów akcji i pizzy, powiedzenie jakim prawem to nie tak! Nie będę chodził do tej szkoły! Wypisuje się i tak 9 lat :) Mówią, że prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie tak sądzi każdy. "Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła przestają latać"
W kategorii Najlepszy Przyjaciel wygrywa: Justyna Kalina

3. Zawsze pomocna, uczynna, broniąca przyjaciół, optymistka, która niejednego człowieka potrafi wyciągnąć z "doła". Obiektywna w każdej sytuacji, jak mówią inni zawsze można na nią liczy. Artyści, ach ci artyści zawsze nieobecni twórczy np. taki Witkacy i jego prace albo van Gogh -dzieła jego znane są na całym świecie. Nie ma chyba osoby, która by nie znała słoneczników van Gogha, a jak z naszymi artystami?? "Ale proszę pani to drzewo nie w tym kolorze, za mało farbek, proszę jeszcze poczekać nie dokończyłam kartki na konkurs - nieraz słyszy pani Bożenka - opiekun świetlicy. Będę artystka zdobędę świat ! Artystka i realistka zarazem - jak mówią o niej inni taka nasza Laura jest !
Słonia w kategorii Najlepsza Artystka zwycięża Laura Kowalska.

4. No tak artyści, a co z ludźmi pracy którzy twardo stąpają po ziemi, którzy żyją dniem dzisiejszym? To dopiero realizm, ale czy realista może myśleć? Tak naprawdę "liczą się tylko chwile" tak jak śpiewa Marek Grechuta, "ważne są dni, których jeszcze nie znamy", a jak jest u nas? Zawsze zajęty, ale znajdzie czas dla przyjaciół, liczą się tylko chwile - ulotne momenty tak mówią przyjaciele o Zachariaszu Wrzesień. Wiecznie zaganiany, broni słabszych i uciśnionych ( czytaj: maluchy na przerwie) taki Robin Hood XXI wieku.
W kategorii Realista 2011 zwycięża Zachariasz Wrzesień.

5. Lubisz marzyć ? Mówią, że życie bez marzeń nie miałoby sensu prawda? Najpiękniejsze są zawsze marzenia i kolorowych bajek świat, najpiękniejsze jest to czego nie ma i to za czym tęsknisz od lat... Smutne, ale tak jest. A jak to jest z marzeniami- spełniają się ? Czy nie raz zdawała sobie to pytanie nasza marzycielka. " Oj, proszę Pani, łagodna, rozmarzona, patrząca na świat przez różowe okulary, zamyślona i w oczach jedno wielkie marzenie, wielbicielka komedii romantycznych, wulkan emocji jak mówią przyjaciele taka ta nasza Krysia jest :)
W kategorii Marzycielka Roku zwycięża : Kryspina Falkus

6. Słyszałaś ostanie statystyki na temat wyborów- gdyby wybory odbyły się dzisiaj itd. itd.; a statystykę urodzeń w skali roku?- i tak zawsze. Zawsze robią statystyki, ach co to za świat w obliczu liczb i wyliczeń! Ale w szkole mamy jednego statystyka- zawsze przewiduje oceny swoje - bo trzeba dbać o swoją statystykę. " Proszę Pani trója będzie, czwóra będzie, wielbiciel dramatów starożytnych, z biologii ciekawi go anakonda; na negatywną ocenę reaguje: " za co proszę Pani, za co?!"
W kategorii Statystyk Roku zwycięża: Jarosław Dopierała

7. "Cogito Ergo sum", "scio me nihil sire"- że co? No- po łacinie, a co to znaczy? - no "myślę więc jestem", "wiem, że nic nie wiem" -wymówka ucznia. "A gdzie był człowiek podczas wojen?"- zastanawia się Marcel nad bytem istnienia, bo "być albo nie być" o to jest pytanie- często pada z jego ust. Inni mówią, że jest jak słownik, pytany o coś zna odpowiedź na wszystko- mądrala! Nie, filozof! Nasz filozof- jedyny w swoim rodzaju.
W kategorii Filozof Roku wygrywa: Marcel Szymański

8. "Widziałaś ostatnio komedie "Kac Vegas" ? -nie. "A straszny film 5"?-nie. Szkoda pośmiałabyś się trochę ,ja się totalnie ubawiłam. Słuchaj, takim śmieszkiem jesteś? -Ja ? Nie! Ale znam osobę nominowaną do tej kategorii. "Dobre chwile dzisiejszego dnia, są smutnym wspomnieniami jutra"- tak mawia Paulina; zawsze piękna, zawsze uśmiechnięta, taka śmieszka szkoły- zawsze rozbawi, a jej donośny śmiech słychać wszędzie- echem odbija się w Koszalinie, Słupsku..., fanka Boba Marleya i muzyki reege.
W kategorii Śmieszka Roku wygrywa Paulina Kasińska.

9. "Ikona" - w definicji słownika polskiego znak, zespół cech określających daną postać lub rzecz, znak rozpoznawczy, symbol. Mam na myśli tylko jedną osobę naszej szkoły, która jest znakiem rozpoznawczym naszej szkoły. Tak, a która to???
Często pada pytanie "lubi mnie Pani"? "Lubi nas Pani"? "Wiem dlaczego taka niska ocena, bo jestem gruby", a klasa dodaje "bo jesteś czarny, wielbiciel historii i nauk geograficznych, bo w końcu wolne miasto Gdańsk w dwudziestoleciu międzywojennym uzyskało dostęp do morza". Nie cierpi Hanny Monatny, Justina Bibera, wielbiciel programu Top Model, największy fan zespołu Vartina oraz Finlandii.
W kategorii Ikona Szkoły wygrywa Łukasz Frańczak.

10. "Nie pozwolę, by szczęście ktoś skradł", "A Ty mów do mnie, mów", "Moje serce potrzebuje twych słów", "A Ty mów do mnie, mów", "Moje serce potrzebuje twych słów"-to słowa piosenki Kamila Bednarka. Fajnie można się przy tej nucie uspokoić- nasza Helka tak mówi. Cichutka, zawsze spokojna, niczym mróweczka z noskiem w zeszycie, fantastyczna aktorka, towarzyska, żabofobka. Woda ją przeraża, jednak prawdziwe życie nie. Zawsze uśmiechnięta, fanka Kamila Bednarka.
W kategorii Spokojny Duch wygrywa: Helena Żelazko.

11. Czy wiesz co się wydarzyło 19 października 1995 roku?" "Hm... trzeci rozbiór Polski?, potop szwedzki?" "Proszę cię!, chcesz żeby wszyscy zawału dostali?! "To nie wiem" "A coś związane z historią, nauką???" "Tak, tak w tym czasie urodził się największy kant w historii szkoły- pseudonim kanciarz."
Fan szybkich samochodów, cichy, spokojny, rzucona riposta na lekcji daje znać o jego inteligencji, najlepszy z chemii, matmie, celujący z historii, zawsze mówi, że jego mama jest Kanadzie, żeby nauczyciele nie dzwonili.
W kategorii Kanciarz Szkoły wygrywa: Łukasz Winiarski.

Absolwentom życzymy sukcesów w nauce w szkołach ponadgimnazjalnych, spełnienia marzeń oraz wspaniałego letniego wypoczynku.

Free business joomla templates