HomeWyprawka szkolna 2011

Wyprawka szkolna 2011

Do dnia 9 września 2011 roku w sekretariacie Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie można składać wnioski o udzielenie pomocy finansowej na zakup podręczników szkolnych.

O pomoc mogą ubiegać się rodzice i prawni opiekunowie uczniów:

- uczęszczających od nowego roku szkolnego do klas I, II, III szkoły podstawowej oraz do klas III gimnazjum. Uczniami uprawnionymi do uzyskania pomocy są uczniowie pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza - 351 zł netto.

- słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność ww., posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego realizujących w roku szkolnym 2011/2012 obowiązek szkolny lub obowiązek nauki (kl. I-VI SP i klasy I-III Gimnazjum). W takim przypadku dofinansowanie udzielane jest bez względu na kryterium dochodowe.

- w szczególnie uzasadnionych przypadkach (występowanie w rodzinie ubóstwa, sieroctwa, bezrobocia, niepełnosprawności itp.) pomoc może być udzielana uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie przekracza kryterium dochodowe.

Szczegółowe informacje oraz wnioski o udzielenie pomocy znajdziecie Państwo w sekretariacie szkoły, tel. 0 59 810 97 23.

Zamieszczamy informacje nt. programu oraz formularz wniosku.