Home"Owoce w szkole"

"Owoce w szkole"

Zespół Szkół Społecznych w Korlinie w bieżącym roku szkolnym bierze udział w programie "Owoce w szkole" przeznaczonym dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w programie.

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szko-łach podstawowych. Realizacja ww. celów programu ma skutecznie przeciwdziałać:

• wzrastającej liczbie osób z nadwagą i otyłych wśród dzieci w wieku szkolnym,
  • wzrostowi zachorowań na choroby cywilizacyjne spowodowanemu nieodpowiednią dietą wynikającą m.in. z braku ukształtowania w młodym wieku prawidłowych nawy-ków żywieniowych,
  • spadkowi konsumpcji owoców i warzyw w Polsce.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

• świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
  • świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
  • soki owocowe, warzywne oraz owocowo - warzywne.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje nieodpłatnie jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.