HomeKarnawałowe uroczystości

Karnawałowe uroczystości

Dzisiaj wszystkie smutki precz!!!
Święto dziadków, ważna rzecz!!!

10 lutego na świetlicy w Łącku odbyło się spotkanie z Dziadkami i Babciami organizowane przez dzieci i uczniów z Społecznego Przedszkola i Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie. Z tej okazji przedszkole oraz klasy zintegrowane przygotowały występy. Dzieci tańczyły, śpiewały piosenki, mówiły wierszyki, a to wszystko dla najukochańszych babć i dziadków.

Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia - tymi słowami Filip witał swoich najbliższych. Mimo iż śnieg i tęgi mróz za oknem, atmosfera na sali była gorąca, niejednej babci zakręciła się łezka w oku. Po swoich występach dzieci rozdały upominki oraz zaprosiły babcie i dziadków na poczęstunek. Odpowiedniego klimatu dodał zespół ludowy "Pieńkowianie", który umilał chwile swym śpiewem.

Po uroczystości Dnia Babci i Dnia Dziadka uczniowie bawili się na zabawie choinkowej, podczas której odwiedził ich Mikołaj z workiem słodkich upominków. Zabawie przy muzyce towarzyszyły liczne konkursy i wiele wiele uśmiechu.

Organizatorzy serdecznie dziękują kapeli "Pieńkowianie" za wzbogacenie swoim występem uroczystości Dnia Babci i Dziadka, Pani Marii Lech- Szajner za zorganizowanie udziału kapeli w uroczystości oraz Rodzicom za przygotowanie poczęstunku i zabawy choinkowej.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas starszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie bawili się wspaniale, ciekawie spędzając piątkowe popołudnie. Oczywiście Mikołaj pamiętał również o młodzieży i zawitał w progi szkoły przynosząc słodkie upominki.