HomePiknik w Łącku

Piknik w Łącku

Dnia 15 czerwca 2012r. klasa II gościła w domu rodzinnym jednej z uczennic - Aleksandry Szabelskiej. Dzięki gościnności mamy Oli, dzieci wspaniale bawiły się uczestnicząc w licznych konkursach i zabawach ruchowych. Zwieńczeniem pobytu było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Ponadto dzieci zgłębiły wiedzę na temat historii wsi Łącko, jej szachulcowej zabudowy, poznały legendę o Hansie Lange - dobrodusznym chłopie, który daje schronienie i opiekę synowi księcia Eryka, Bogusławowi.

Spacer urokliwą okolicą zachęcił nas do zwiedzenia zabytkowego kościółka. Podziwialiśmy 300-letnie lipy okalające świątynię, a także domy tworzące "krainę w kratę".

Dzieci były zachwycone pobytem u swojej koleżanki. W drodze powrotnej ustalały harmonogram kolejnych spotkań. Następne już niebawem w Królewie.

Wychowawczyni klasy - Barbara Ansel, serdecznie dziękuje Pani Emilii Szabelskiej za organizację spotkania.


Free business joomla templates