HomeRozpoczęcie roku szkolnego i otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Korlinie

Rozpoczęcie roku szkolnego i otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Korlinie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w Zespole Szkół Społecznych w Korlinie miało szczególny wymiar. Podczas tej inauguracji zostało otwarte boisko wielofunkcyjne- projekt zrealizowany przez Gminę Postomino w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Boisko usytuowane jest między budynkiem szkolnym a drogą wojewódzką, prezentuje się wspaniale, dodając szkole uroku i optymizmu.

Budowa boiska rozpoczęła się w maju br. Prace postępowały sprawnie i szybko. Z każdym dniem widać było efekty- najpierw wykop, wyrównanie terenu, zalanie płyty betonowej, nałożenie kolejnych warstw płyty boiska, malowanie nawierzchni i linii boisk: do koszykówki, siatkówki, badmintona, piłki ręcznej.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego i tym samym otwarcia boiska wzięli udział: Janusz Bojkowski- Wójt Gminy Postomino, zastępca Wójta Gminy Postomino- Adam Drapała, Jadwiga Krakowska- przewodniczącą Rady Gminy Postomino, Bogdan Szalawski- Dyrektor AMGiSP w Postominie, Renata Mazur- Dyrektor Zespołu Szkół w Pieszczu, Danuta Modliszewska- Dyrektor Zespołu Szkół w Jarosławcu, ks. Andrzej Bagiński- Proboszcz Parafii Łącko oraz przedstawiciele Stowarzyszenia "RAZEM" w Korlinie- Paweł Sadowski- Prezes, Maria Lech- Szajner- wiceprezes. Uroczystego przecięcia wstęgi na boisku dokonali: Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski, Przewodnicząca Rady Gminy Postomino- Jadwiga Krakowska, Prezes Stowarzyszenia "RAZEM" Paweł Sadowski oraz Dyrektor ZSS w Korlinie Aleksandra Kurek.

Utworzenie przy Zespole Szkół Społecznych w Korlinie boiska wielofunkcyjnego jest gestem wsparcia społeczności szkolnej przez Gminę Postomino oraz odpowiedzią na potrzeby środowiska lokalnego. Szkoła w Korlinie funkcjonuje bez sali gimnastycznej, prowadzenie zajęć wychowania fizycznego i innych zajęć sportowych w takich warunkach było szczególnie trudne. Oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego to stworzenie nowych możliwości rozwoju uczniów.

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie wraz z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym składa serdeczne podziękowania Wójtowi oraz Radnym Gminy Postomino za podjęcie decyzji i działań, które przyczyniły się do powstania tak pięknego obiektu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Pawła Sadowskiego, który jako pierwszy już w roku 2010 zaproponował utworzenie boiska w Korlinie.

Zespół Szkół Społecznych w Korlinie