HomeDzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

„ (…).Będą o Was nucić całe pokolenia,
Ten zostaje w pieśni kto bieg dziejów zmienia (…)”

Z okazji święta odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczcili tę ważną datę apelem. Odzyskanie niepodległości przez Polskę było procesem stopniowym, bowiem naród walczył o swoje państwo 123 lata. Cztery pokolenia żyjące w niewoli nie zapomniały o polskim języku, tradycji, historii. W naszej szkole w uroczysty sposób uczczono pamięć o tych pokoleniach. Przy akompaniamencie pieśni patriotycznych tj.: „Przybyli ułani”, „My Pierwsza Brygada”, „Piechota” na chwile cofnęliśmy się w czasie do tamtych lat.

Najbardziej wzruszającym momentem było wykonanie pieśni przez harcerzy - uczniów III klasy gimnazjum (chłopców) „O Mój rozmarynie”. W tych słowach można było odnaleźć wyraz bólu i rozpaczy tamtego pokolenia w walce o ojczyznę. W tak patriotycznym uniesieniu na zakończenie apelu został uroczyście odśpiewany Hymn Polski.