HomeAndrzejki

Andrzejki

Zgodnie z tradycją, w dniu 30 listopada, uczniowie klas I-III uroczyście obchodzili imieniny Andrzeja. W czasie zabawy dzieciom nie przeszkadzał nawet fakt, że w naszej szkole nie ma solenizanta o tym imieniu.

Nauczycielki przygotowały dla dzieci mnóstwo ciekawych wróżb, m.in. przekuwanie serc z imionami przyszłej żony lub męża, buty, lanie woskiem. Uczniowie w atmosferze radości i zabawy poznali ludowe tradycje związane z Dniem Świętego Andrzeja oraz odgadywali co dobrego przyniesie przyszłość.

Niektóre dzieci z chęcią wzięły udział na najciekawszy strój andrzejkowy i podczas tajnego głosowania uczniowie klas I-III wybrali trzech laureatów: Zuzię Żukowską z klasy I, Wiktorię Kondras z klasy II oraz Amelkę Szymańską z klasy I.

Podczas imienin nie mogło się również obejść bez tańców oraz słodkości, które sprawiły dzieciom największą radość.