HomeDzień Babci i Dziadka u maluchów

Dzień Babci i Dziadka u maluchów

W latach 60 tych w Polsce zrodził się pomysł powstania święta poświęconego babciom i dziadkom. W 1966 r Express Wieczorny ogłosił dzień 21 stycznia Dniem Babci natomiast z biegiem czasu Dzień Dziadka zaczęto obchodzić dzień później.

W te wyjątkowe dni wnuki składają swoim babciom i dziadkom życzenia. W tym samym dniu święto obchodzone jest w Brazylii i Bułgarii, 26 lipca w Hiszpanii, zaś we Francji święto to jest ruchome i życzenia składane są zawsze w pierwszą niedzielę marca.

Zgodnie z tradycją tego święta przedszkolaki i dzieci z oddziału przedszkolnego, postanowiły w szczególny sposób uczcić święto swoich babć i dziadków, zapraszając ich do swojej szkoły.
W czwartek 24 stycznia do Korlina przybyli dziadkowie i babcie. Na początku z repertuarem wystąpiły przedszkolaki, które recytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę. Gdy dzieci śpiewały „babciu droga babciu to wszystko dla Ciebie, Dziadziu drogi dziadziu bardzo kocham Ciebie" w niejednym oku widać było kręcącą się łezkę.

Przedszkolaki wręczyły dla swoich dziadków i babć własnoręcznie wykonane kwiatki i złożyły życzenia.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły z przedstawieniem o tematyce dobrych manier. Po zaśpiewaniu piosenki „Fajnych Dziadków mam" rozległy się oklaski.
Po za reprezentowaniu się obu grup małe pociechy ze swoimi gośćmi udały się na poczęstunek. Fantastycznie było obserwować relacje między tymi dwoma pokoleniami; najstarszych i najmłodszych.

Każdy pamięta ze swoich dziecięcych lat zapach ciasta w babcinym domu, radość kiedy dziadek pozwalał sobie pomóc w pracy. Te niezwykłe chwile wspomnień towarzyszom nam przez całe życie. Tegoroczne spotkanie babć i dziadków w Korlinie jest jednym z tych szczególnych wspomnień, które na długo pozostaną w naszej pamięci, bo przecież dziadkowie są najfajniejsi na świecie!

Free business joomla templates