HomeDzisiaj mamy święto dziadka...

Dzisiaj mamy święto dziadka...

Dzisiaj mamy święto dziadka, okazja niezwykle rzadka.
Ja dziadziusia kocham szczerze, w jego słowa zawsze wierzę.
Mój dziadek ma swoje zdanie, budzi we mnie zaufanie.
To naprawdę trzeba przyznać, dziadek fajny jest mężczyzna.
Kiedy dzień dziadka zaświta, wiązanką kwiatów go witam.
Bądź zdrowy, dziadku kochany i bądź zawsze razem z nami.

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych i śnieżnych dni, to są takie dwa dni, kiedy każdemu z nas robi się cieplej i radośniej na sercu. To Dzień Babci i Dzień Dziadka ,,okazja niezwykle rzadka" . W tym szczególnym dniu udajemy się wraz z życzeniami, do najbliższych naszemu sercu osób - Babci i Dziadka. W naszej szkole tradycyjnie już uczniowie kl. I- III wraz z wychowawczyniami przygotowali na tę szczególną uroczystość występ artystyczny. To właśnie poprzez słowa wierszy i piosenek nasi uczniowie wyrazili swą miłość do dziadków. Była to też świetna okazja, aby podziękować babciom i dziadkom za codzienną pomoc, miłość i cierpliwość, którą nas obdarzają. Wszyscy zebrani goście z ogromnym wzruszeniem i nieskrywaną dumą oglądali występy swoich wnucząt, był to bardzo wzruszający widok, a niejednej babci łezka kręciła się w oku. Po części artystycznej dzieci zaprosiły swoich dziadków do wspólnie przygotowanego poczęstunku. Była aromatyczna kawka i pyszne ciasto, które na tę okazję przygotowali rodzice naszych wychowanków. W tym dniu nie mogło zabraknąć miłych upominków, które dla swoich dziadków uczniowie przygotowali własnoręcznie, bo takie prezenty cieszą się największym uznaniem, a były to piękne laurki, kwiaty, serduszka i lampioniki. Dziadkowie byli wyraźnie zadowoleni. Zwieńczeniem występu były pamiątkowe zdjęcia dziadków z wnukami. Następna taka uroczystość w naszej szkole już za rok.
Wychowawczynie kl. I-III serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Free business joomla templates